View Single Post
  #10  
Vechi 25.05.2009, 12:34:25
eu-cristina83 eu-cristina83 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2008
Locație: Undeva in minunata Romanie
Mesaje: 256
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Noesisaa Vezi mesajul
In ziua de azi o femeie tanara daca vrea intr-adevar sa fie sexy sau sa iasa in evidenta se imbraca in fusta, chair si mai lunga. Intrebati orice femeie intre 20 si 40 de ani. :D Astazi pantalonii sunt de fapt cea mai banala piesa de imbracaminte pe care o poate imbraca o femeie.

Ca unele fete poarta blugi foarte foarte stramti cu sclipici pe fund si talie foarte joasa, este altceva. Daca ma intrebi pe mine, ele nu sunt sexy, ci mai mult trashy -- usoare. Dar prostul gust in imbracaminte este o problema in general in Romania: se poarta prea mult sclipici, prea mult auriu pe negru, prea mult machiaj, problema pe care nu o prea vezi in occident.
Pe acele fete de care vb., eu le compatimesc. Multe femei in ziua de azi incurca, nu stiu sa faca diferenta intre sexy si vulgar. Degeaba arata ele totul, poarta haine stridente, se machiaza si mai strident daca nu stiu sa fie feminine, daca nu au gratie si gingasie. De la sexy la vulgar e un pas atat de mic.........
__________________
"Asa sa traiesti pe pamant, ca si cum nu ai fi, dar la plecare sa lasi un gol in urma ta."-"Nebunul", Savatie Bastovoi
Reply With Quote