View Single Post
  #14  
Vechi 14.05.2018, 23:38:05
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anne77 Vezi mesajul
Ca sunt intr-un parteneriat civil sau nu, oamenii aia tot pacatuiesc. Treaba cu partneriatul civil tine mai mult de aspecte pragmatice. Sunt diverse situatii in care vrei sa imparti o responsabilitate sau un drept legal cu partenerul tau si nu poti s-o faci atata timp cat notiunea asta nu exista. E o disciminare... Nici eu nu mi-as dori sa incurajam cumva astfel de comportamente... dar nu cred ca cineva poate deveni gay, se naste astfel.
Ai cumva si niste materiale care sa suporte aceasta idee comform careia homosexualii se nasc astfel?
Vreau sa vad eu gena aia responsabila pt homosexualitate!

Treaba lor cum aleg sa iubeasca ,insa regula nr unu este ca homosexualii nu trebuiesc lasati sa adopte copii facuti de cupluri traditionale.
Sa adopte copii nascuti in urma raporturilor intre 2 barbati...ah,nu se poate?Atunci pauza. Pot creste caini impreuna,pisici, porci, pauni,gaini si tot ce mai doresc dansii.
Imi pare absurd sa alegi acest stil de viata ca mai apoi sa ai nas sa umbli dupa adoptie de copii nascuti in cupluri traditionale,formate din femeie si barbat.

Ba si mai rau,in tarile bogate cu homosexuali care isi permit luxuri, se cauta femei sanatoase dpdv reproducator ,acestea sunt inseminate artificial cu material genetic al unuia dintre homo sau din banca de sperma a clinicii si gata, tocmai au comandat un copil al lor ajutandu-se de un corp gazda-pe care il platesc cu bani buni.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote