View Single Post
  #27  
Vechi 04.02.2013, 12:17:56
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ivanacristescu Vezi mesajul
AlinB,daca mi-as permite,financiar,mi-as deschide un Cimitir Privat,chiar si pentru a dona un locsor , celor care ar muri de ciuda ca nu pot pune monopol...
Atentie;eu nu am "atacat"cu invective si nici cuvinte "murdare" n-am folosit,cind am scris despre "nastrusniciile" unora din Deal.Daca am scris si spus ca BOr este cel mai mare SRL din Ro,n-am spus nimic neadevarat. Nu ma mai "urmari" si nu ma mai "citi",deoarece ,nimic din ceea ce scriu si spun,nu este pe intelesul tau!Voua,unora,de pe aici,tre' sa va explic,cele spuse,cu nota de subsol,ca sa intelegeti. Observ ca ,"orbi" sinteti,desi aveti ochi,si va astupati urechile voastre si va faceti precum o aspida surda...si nu va place adevarul,nici sa priviti realitatea,nici sa-i spuneti ,raului,rau,cu curaj!
Iubitorilor de arginti,din Deal,care nascocesc "nascociri" pentru a deposeda pe privati de Cimitire,si pe cei care au ca Ob de Activitate :Funerare,etc,,cu scopul de a si le insusi,lorusi,le sugerez sa aprofundeze Evanghelia de astazi (3 febr 2013) cea a VAMESULUI,si anume,sa dea macar jumatate , macar un sfert ,sau un sfert de sfert,din averea lor,saracilor,si asa ma vor convinge ca sint UCENICI ai lui Hristos!
Care-i interesul meu?,ma intrebi.R: Sint crestin-ortodoxa.Nu farisee!
Toate ti le-am zis,si le-am zis:cu dragoste!Ivana Cristescu
Scuza-mi miopia, dar nu vad dragostea in tot ce ai scris.
Ai dona un locusor iar de pe restul ai scoate un profit bunicel, nu-i asa, care doar hrana pentru saraci nu vad sa ajunga.

In chestiuni din astea prefer sa am incredere intr-un singur "SRL" cum il numesti tu decat in altele cateva zeci facute evident pentru profit personal.

Eu am incredere ca banii Bisericii ajung in mare parte acolo unde trebuie, iar de cei care deturneaza ceva, are grija Dumnezeu in care am incredere mai multa decat in Ministerul Finantelor.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 04.02.2013 at 12:32:32.
Reply With Quote