View Single Post
  #187  
Vechi 28.09.2018, 18:30:49
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ali Baba Vezi mesajul
uite, scrisesem o polologhie istorica, de la rev franceza pana la miscarile de la sfarsitul anilor 60, bateam campii asa ca am sters.

toata discutia asta, de cand cu referendumul asta idiot, ma face sa am reactii de impotrivire. uite, sa fiu sincer, daca as merge la referendum as fi nevoit sa stampilez da, cine poate vota nu? cum sa votezi nu? asa am fost crescuti, educati, casatoria inseamna cand un barbat si o femeie spun da la starea civila sau in biserica, punct.

pe de alta parte daca doua fete se iubesc si vor sa se marite, care-i problema? este ca nu ne-ar deranja? dar daca-s doi baieti? :)) parca e altceva.

asa ca, din cauza bisericii si a activistilor referendumari, am ajuns proceilalti, nu stiu exact care-s aia, dar sunt sigur de partea lor.

si ca sa-ti raspund la intrebare, sa ceara tot ce vor, cat mai mult cred ei ca le-ar conveni ca sa le fie bine. guvernele respectivelor tari trebuie, insa, sa se asigure ca dandu-le acelora ceea ce doresc nu fac rau altora, mai ales copiilor.
amice, ai inteles gresit. In tarile unde aceste parteneriate civile exista, in mai putin de 2 ani, statele respective au trebuit sa adaugae un "upgrade" la aceste parteneriate civile, si anume adoptia de copii de catre cuplurile LGBT. Aceste "familii" constituite legal au drepturi in fata legii la fel ca celelalte familii heterosexuale, deci pot si ei sa adopte copii (desigur, DOAR baietei cuplurile de homosexuali si bineinteles DOAR fetite cuplurile de lesbiene)
ps: oare ce va invata un baietel de la mamica Ion si tati Vasile?
__________________
Cel ce nu iubește n-a cunoscut pe Dumnezeu, pentru că Dumnezeu este iubire

Last edited by stefan florin; 28.09.2018 at 18:33:24.
Reply With Quote