View Single Post
  #85  
Vechi 25.01.2010, 16:21:35
anaana71's Avatar
anaana71 anaana71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 670
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru anaana71
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AndruscaCIM Vezi mesajul
Sotul meu insa mi-a spus ca a invatat ceva foarte interesant de la nemti; ei chiar si daca li se cere opinia despre cineva, sau sunt intrebati anumite lucruri despre cineva care nu este prezent...sugereaza sa fie intrebata persoana in cauza, si mai multe detalii nici nu dau...si chiar si daca o a 3 a persoana este adusa in discutie, se opresc si gandesc la fel, ca mai bine sa se discute atunci cand este si acea persoana de fata!
iti dai seama cu ar fi sa te duci la persoana care nu-ti place si sa spui: stii am un sentiment puternic ca imi esti antipatica, sa nu ma intrebi de ce, dar pur si simplu nu te plac sau mama ma intreaba de X cum mi se pare, si sa-i spun: intreaba-l pe X cum e. daca e vorba ca aud de X ca a facut si a dres, nu mai stau sa-mi dau cu parerea cu Z si y, il intreb direct pe X cum sta treaba.
aici, am spus mai tarziu, ca e vorba cand te intreaba cei apropiati. daca, de ex. colega mea de birou sau vecina de la et 4 ma intreaba de X, normal ca evit sa-mi dau cu parerea.
__________________
Inimă curată zidește intru mine, Dumnezeule și duh drept înnoiește întru cele dinlăuntru ale mele.
Reply With Quote