View Single Post
  #51  
Vechi 12.04.2013, 09:27:11
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de heaven Vezi mesajul
Intr-adevar nu are nici o legatura cu ceea ce a scris doamna Parascheva si chiar nu inteleg de ce exagerarile sunt atat de iubite.
Este vorba de o lege care sa impiedice atitudinea homofoba,limbajul acid la adresa persoanelor homosexuale si orice comportament de acest gen:



Tot in Australia a fost obtinut acum cativa ani in instanta,legat de accesul intr-un pub frecventat de homosexuali,interzicerea ca persoane heterosexuale sa patrunda in incinta deoarece,ii agresau,isi bateau joc de ei etc.
Personal mi se par de bun simt aceste masuri,atata vreme cat nu se vor duce cu ele spre o alta extrema.Insa eu nu am citit niciunde pana acum ca heterosexualitatea ar fi devenit sau este pe cale sa devina o ilegalitate in Australia,ci atitudinea homofoba.Cand afirmam niste lucruri sa cautam totusi sa ne bazam si pe niste argumente mai solide.
Da, ai dreptate, e departe de ceea ce a afirmat Parascheva, poate ea are alte stiri, nu trebuie neaparat sa faci legatura intre articolul ala si ce a afirmat ea, e greseala mea. Dar eu vad un tipar, uite de exemplu si in Suedia, copiilor li se inoculeaza inca de la gradinita ca nu exista el sau ea.

http://www.nytimes.com/2012/11/14/wo...ines.html?_r=0
Reply With Quote