View Single Post
  #1419  
Vechi 16.03.2017, 08:54:43
Lancelot Lancelot is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.01.2017
Mesaje: 545
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Bine, eu recunosc ca sunt o nemernica s™i ca trebuie sa-mi fie teama de pedeapsa vesnică. Am sacul meu cu păcate pentru care cers™esc mila lui Dumnezeu. Este datoria mea sa respect cuvintele Sfintei Evanghelii si hotararile celor Sapte sinoade ecumenice.

Despre tine nu comentez, căci nu e treaba mea sa te judec. Dacă ramai în Adevăr sau dacă te desparti de el, pentru Dumnezeu le faci si pentru sufletul tău. Dumnezeu hotărăs™te starea sufletului nostru, nu oamenii.

Spre rus™inea mea, nu prea fac metanii din cauza leneviei s™i a unor probleme de sănătate. Daca îti este mila de nemernicia mea, fa o metanie pentru mine s™i roaga-te sa mă lumineze Dumnezeu.
nu mi-e mila de tine, chiar deloc as spune. e ciudat pentru ca de obicei nu-s insensibil. uite, iar faci tampenia asta, te folosesti gresit de Numele Domnului, nu te ajuta cu nimic, sa stii. in ceea ce priveste nemernicii si nemernicia despre care vorbeam mai sus, nu ma refeream la tine ci principial. asta e alta porcarie indusa de biserica oamenilor, de ce sa ne temem de Dumnezeu daca suntem curati? d'aia zic, numai nemernicii se tem.
Reply With Quote