Subiect: Glanda pineala
View Single Post
  #21  
Vechi 17.06.2018, 09:53:08
alex719 alex719 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 21.05.2018
Religia: Ortodox
Mesaje: 12
Implicit

@Lucian008:

Nu o sa stau sa iti citez pe bucati cate un cuvant doar ca sa para ca am dreptate, cum faci tu. Mi-ai citat "Fals" si abia dupta restul frazei cand tocmai explicatia la cuvant venea dupa.
O sa-ti "explic si exemplific" atunci cand vii cu argumente/citate sa dezbatem tema pe care am deschis-o mai intai.
"N-am citit-o, dar dupa cum sunat titlul pare intr-adevar o lucrare "ortodoxa". Nici aici nu inteleg legatura cu discutia noastra." Cu scuzele de rigoare, pari venit de pe alta planeta. Da, se incadreaza perfect in discutia noastra la punctul referitor la stiinta. Parerea mea e ca tocmai de asta nu reusesti sa aduci destule argumente pentru ce sustii, pentru ca judeci un titlu de carte la primul contact cu el, mai mult o faci si in mod eronat pentru ca "Dumnezeu" si "inteligenta" sunt 2 cuvinte care echivaleaza, din punctul meu de vedere.
Referitor la "Observ ca ai prostul obicei de a face astfel de afirmatii fara a specifica la ce anume te referi. Asa ca am sa te rog, din nou, sa spui care este afirmatia falsa?" se subintelege ca ma refer la fiecare punct al discutiei pe care l-ai deschis, din nou prelungim discutia aiurea pentru ca e la mintea cocosului.

Sa ai o zi buna.
__________________
Nihil sine Deo.
Reply With Quote