View Single Post
  #190  
Vechi 28.09.2018, 20:27:11
Ali Baba Ali Baba is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.10.2017
Mesaje: 707
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
amice, ai inteles gresit. In tarile unde aceste parteneriate civile exista, in mai putin de 2 ani, statele respective au trebuit sa adaugae un "upgrade" la aceste parteneriate civile, si anume adoptia de copii de catre cuplurile LGBT. Aceste "familii" constituite legal au drepturi in fata legii la fel ca celelalte familii heterosexuale, deci pot si ei sa adopte copii (desigur, DOAR baietei cuplurile de homosexuali si bineinteles DOAR fetite cuplurile de lesbiene)
ps: oare ce va invata un baietel de la mamica Ion si tati Vasile?
in america se fac studii peste studii, ce stiu este ca, copiii crescuti de cupluri homosexuale ajung mai rar homosexuali decat cei crescuti de cupluri heterosexuale. ma intreb ce ar prefera un copilas abuzat in orfelinat de ingrijitori si de baietii mai mari decat el, plin de paduchi si malnutrit, o familie hetero alcoolica sau un cuplu homosexual decent?

dar asta e, nu vom ajunge niciodata sa ne intelegem, numai realitatea conteaza, o vedem diferit.

vreau, insa, sa spun ceva, ceea ce spune simplu aici, vehement, chiar se intampla, am vazut astazi intr-un supermarket o grupa de copilasi de gradinita, adunati in semicerc pe scaune, cu parintii in spate, carora o cucoana le explica ce inseamna sa fii altfel...
m-am enervat, pentru ca sunt la fel de conservator si de batut in cap ca si voi...
__________________
Dar Duhul spune lămurit că, în vremurile din urmă, unii se vor lepăda de credință, ca să se alipească de duhuri înșelătoare și de învățăturile dracilor, abătuți de fățărnicia unor oameni care vorbesc minciuni, însemnați cu fierul roșu în însuși cugetul lor. Ei opresc căsătoria și întrebuințarea bucatelor pe care Dumnezeu le-a făcut ca să fie luate cu mulțumiri de către cei ce cred și cunosc adevărul.
Reply With Quote