View Single Post
  #6  
Vechi 15.05.2008, 18:14:16
irini irini is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 14.05.2008
Mesaje: 6
Implicit

Citat:
În prealabil postat de floryyn
Citat:
În prealabil postat de irini
Sunt noua pe acest forum, desi pe site intru destul de des. Am ales sa scriu aici in urma unei experiente nu tocmai placute in ideea de a cunoaste si de a ma imprieteni si cu alte persoane care il cunosc pe Dumnezeu.
Am terminat Teologia si anul acesta termin si Finante Banci.Povestea mea este in legtura cu o realatie ce a durat 2 ani si ar fi trebuit sa se implineasca cu nunta in vara acesata; doar ca nu a fost asa si nu s-a implinit desi a fost planificata de 3 ori.
Eu sunt o fire binedispusa si care se bucura de orice, doar ca acum sunt putin confuza si de aceea mi-ar face sa placere sa stau de vorba si asa cunosc oameni noi.
As vrea sa va intreb unul lucru: credeti ca este posibil ca o relatie sa mearga daca cei doi nu au acelasi scop in viata? sau credeti ca se poate schimba un om in gadnire si in comportament dupa 27 de ani traiti fara Dumnezeu?
Buna Irina. Omul a carui gandire si comportament speri tu sa se schimbe este fostul prieten cu care n-a mers relatia sau un posibil viitor prieten?
Parerea mea e ca la 27 de ani un om are deja clarificat si sedimentat un sistem de valori, credinte, conceptii. Asa ca, daca persoana in cauza e atee, greu vei reusi sa-l scoti din ale lui. Totusi incearca, numai Dumnezeu stie ce si cum cu sufletul unui om.
Acum nu vreau sa schimb comportamenetul nimanui, era doar o intrebare ce are legatura cu expereienta traita de mine.
Reply With Quote