View Single Post
  #9  
Vechi 23.11.2020, 14:35:21
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.858
Implicit

[quote=Andrei50;666121]
Citat:
În prealabil postat de PocsanCatalin Vezi mesajul
Am sa pun aici o imagine, facuta din satelit, folosind Google Maps, din Danemarca, despre o cladire de conferinte, destinata Martorilor lui Iehova, proprietatea lor.

Inainte de toate, pentru toti cei care cauta scandal si simt nevoia sa-si reverse intunericul interior aici, va rog eu sa va abtineti, eu nu sunt aici sa atac, ci sa aduc la lumina ceea ce am gasit eu.

Imaginea poate fi gasita aici: https://ibb.co/2WvBHYR

Adresa Google Map folosita de mine este: Helsinkivej 3A-E, 8600 Silkeborg, Danemarca

Pentru cei care cunosc despre ce-i vorba, da, acela este un simbol masonic, un simbol urias, piramida cu ochiul atotvazator.

Adevarul sa va lumineze mintea![/Q Aici problema nu este cine se intrece in asemenea simboluri precrestine pagane,,ca si multe Biserici il au pe frontispiciu,,,triunghiul cu ochiul,,,urme sau ramasite reminiscente din cultul Soarelui sau al sarpelui , ofismul exista clar si in Biserica noastra stramoseasca Ortodoxa. cum spune si Etnologul Simion Florea Marian, ca intreg ritul ortodox e pagan, sau Dumitru Balasa preot ortodox si tracolog spune ca exista urme de ofism , cultul sarpeluii in cadrul Bisericii Ortodoxe in acele jeturi sau carje episcopale cu doi serpi la capete...
cultul sarpelui in Biserica ortodoxa?! Pe bune?! Daca citeai Biblia...aflai raspunsul. Hristos atunci ca a trimis in misiune ucenicii le-a spus: fiti blanzi ca porumbeii si intelepti ca serpii. Sarpele de pe carja arhiereasca simbolizeaza intelepciunea. Unde anume la sfanta Liturghie este venerat sarpele?
__________________
Cel ce nu iubește n-a cunoscut pe Dumnezeu, pentru că Dumnezeu este iubire
Reply With Quote