Subiect: Invidia
View Single Post
  #7  
Vechi 07.03.2009, 20:07:13
anne's Avatar
anne anne is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 148
Implicit Sarpele invidiei...

[SIZE=3] Cumplit trebuie sa sufere aceia pe care sarpele invidiei i-a muscat de inima... Sa ne ajute Bunul Dumnezeu sa nu-i simtim vreodata muscatura, sa ne bucuram mereu pentru binele si fericirea aproapelui![/SIZE]
[SIZE=3] Mereu i-am admirat pe cei din jur pentru implinirile lor...de orice natura... N-am tanjit niciodata dupa nimic material. Nimic nu voi lua cu mine DINCOLO...doar faptele mele!!![/SIZE]
[SIZE=3] Am tanjit in schimb si tanjesc inca dupa Dumnezeu si dragostea Lui...Si aici, DA...am simtit o oarecare mahnire impletita insa cu bucurie si admiratie pe toti aceia care se roaga mai mult, care postesc mai aspru decat mine , care pot sa faca mai mult bine decat reusesc eu sa fac... Sa fie oare invidie??? Sa-mi fie oare pacat???[/SIZE]
__________________
"Dragostea indelung rabda; dragostea este binevoitoare, dragostea nu pizmuieste , nu se lauda, nu se trufeste. Dragostea nu se poarta cu necuviinta, nu cauta ale sale, nu se aprinde de manie, nu gandeste raul. Nu se bucura de nedreptate , ci se bucura de adevar . Toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda. Dragostea nu cade niciodata..."
Reply With Quote