Subiect: vreau sa botez!
View Single Post
  #17  
Vechi 05.10.2007, 19:55:58
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.567
Implicit

Citat:
În prealabil postat de 21andreea
nu pricep de unde atata problema la unii.
Andreea, din sfaturile duhovnicesti de pina acum eu, dupa parerea mea, as trage concluzia ca nu cantitatea(nr) de copii botezati contribuie la vindecarea nostra ci calitatea grijei de parinte duhovnicesc care vine dupa conteaza intr-o mai mare masura.
Cu alte cuvinte, nu vii cu sufletul la gura din Iasi cu trenul la Bucuresti pentru o intilnire cu copilasul in fata cristelnitei dupa care,- pa oameni buni!!! ca ma asteapta altul la Oradea si trebuie sa prind trenul pentru urmatorul botez, ma intelegi?
Mie inca nu mi-a dat posibilitatea Domnul sa fiu nas la un copil, dar tare as vrea, si lucrez in sensul asta... si cred ca a fi nas inseaman mai mult ca orice sa fi alaturi de acel/acei copii cit mai des, sa-i ajuti, sa-i inveti, sa mergi cu el/ei la Biserica, sa fi linga ei cind sunt bolnaviori, sa le cumperi multe din ce au nevoie!.
Poti oare face fata? asa se pune problema...nu doar sa fi martor la Biserica si gata tac-pac si s-a sters pacatul stramosesc numai pentru ca ai stat in Biserica o ora, nu stiu, poate gresesc, iertati...???
Reply With Quote