View Single Post
  #6  
Vechi 14.11.2017, 19:03:12
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de emmyjenner Vezi mesajul
Va multumesc din suflet pentru intelegere! M-am spovedit in Postul Sfintelor Pasti... Materiile mele preferate sunt religia, bineinteles si biologia. Am participat la multe olimpiade, la limba romana, geografie si religie, la religie obtinand cele mai frumoase rezultate.
Multumesc si eu pentru raspuns, care e foarte important, si transmit felicitari si multe realizari in continuare.

E important raspunsul tau, caci se limpezeste nelinistea ta daca o spui duhovnicului, care (banuiesc) nu stie inca ”durerea” ta fiindca, observ, il vizitezi mai putin decat regulat si de aceea te cuprind ganduri greu de purtat, cum ar fi notele mari, note ce doar "reflecta" munca, dar daca apa e tulbure, atunci reflectia e deformata; de aceea e important sa-l vizitezi pe duhovnic, caci, iata, incepe Postul Nasterii, si sa-i spui tot ce ne-ai spus si noua, nu doar greselile celor zece porunci. La varsta ta de domnisoara spovada se schimba fata de perioada copilariei.

Sunt cu totul exceptionale si foarte rare persoanele care reusesc sa se mentina la nivelul notelor de 10 si e mai bine pentru tine sa te consideri om normal, obisnuit. Daca e sa fii exceptionala, atunci sa fii in Domnul, asa cum ai reusit la olimpiade, nu la materii lumesti, trecatoare; prin Domnul toate celelalte nevoi ti se adauga, daca nu le cauti cu prioritate.

Doamne ajuta pe domnisoara emmyjenner prin duhovnicul ei!
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote