Subiect: Pentru Fumatori
View Single Post
  #153  
Vechi 09.03.2013, 14:04:32
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raduku_s_m Vezi mesajul
Fumatul este un pacat urias. Eu lucrez la morga. Vad zi de zi pacatele uriase ale oamenilor, rezultatele curviei lor: placerea, destrabalarea, neglijenta, rautatea, mandria, pizma, ura, AVORTUL. Toate duc la moarte care adesea devine vesnica prin nedorirea apropierii de Duhul Sfant.

Necredinciosilor! Daca Domnul Dumnezeu nu vroia sa fumati nu creea frunza de tutun! Dar oamenii ar fi fumat matase de porumb!!

Rugaciune, post, cantare de Slava lui Dumnezeu Cel ce a facut Cerul si Pamantul! Domnul va iubeste pe toti dar nu lasati pacatul sa va rapeasca Mantuirea. Nu mai judecati pe aproapele ca sa nu fiti judecati! Lasati pe Domnul Dumnezeu Cel Intreit si de o Fiinta nedespartit sa va scape, rugati-l si va ajuta sufletului vostru, caci El cunoaste inima si nu lasa sa fie rusinat pe cel ce se roaga Lui!!!

Nu am inteles niciodata de ce o mama care isi doreste atat de mult si de scump o sarcina 9 luni de zile, cand afla ca i-a murit copilul imediat dupa / inainte de nastere il uita la morga ca pe un gunoi pentru incinerare fara macar o rugaciune sau o lumanare. De ce o curva care nu s-a rugat macar o data in viata ei doreste atat de aprig sa se casatoreasca la biserica ca "asa e bine" doar ca dupa aceea sa staruiasca si mai mult in pacatul ei, sa insele si sa nimiceasca suflete. Iata, aceeasi explicatie este pentru oamenii care fumeaza. Raspunsulne simplu: nepasarea fata de Dumnezeu. Eu am vazut cel mai bine veridicitatea Cuv. Domnului: PLATA PACATULUI ESTE MOARTEA!!

Vreti sa va lasati de fumat? Constientizati ca Domnul va vede si ca Isi amaraste Sufletul cand va vede cum va autodistrugeti intocmai cum s-au amarat parintii Dvs cand au aflat ca fumati, doar ca muuuult mai mult....

Infierarea pacatului si al pacatosului nu vindeca boala nimanui.
Mai mult, cred ca indaratnicesc pe oricine.

Daca tu ai pacatui si ai dori in inima ta sa te indrepti, crezi ca ti-ar folosi mustrari aspre, rele si rautacioase? Sau mai degraba ti-ar folosi o vorba blanda....

O oaie bolnava intai se insanatoseste cu doctorii si apoi i se curata blana treptat...

Doar duhovnicii experimentati sunt cei care sunt capabil sa vindece cu adevarat sufletele bolnave de pacat. Noi crestinii, cel mult sa incercam sa le dam povete bune, primite de Biserica.

Oricum, si tu ai dreptate, plata pacatului este MOARTEA.
Dar Dumnezeu lupta mult pentru salvarea fiecarui suflet.
Reply With Quote