View Single Post
  #28  
Vechi 10.03.2013, 11:04:37
rainrainbow rainrainbow is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 229
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ionut GG. Vezi mesajul
Femeia este Biserica lui Hristos, care sunt crestinii adevarati, fierbinti in credinta, care vor fi protejati de necazul cel mare si vor fi adunati intr-un loc fizic de pe pamant si vor fi hraniti de Dumnezeu pe durata necazului. Apele sunt oamenii lui antihrist care vor incerca sa ucida Biserica, dar Dumnezeu ii va impiedica. Vedeti, Dumnezeu lucreaza la fel, la fel a facut si cu evreii la fuga din Egipt. Iar ramasita Bisericii, cei care sunt calduti in credinta, vor ramane sa infrunte antihristul si stapanirea lui, vor fi martirizati sau se vor lepada de credinta si vor lua semnul fiarei.
Important este ca noi, indiferent din ce categorie facem parte sa nadajduim in Hristos si in rugaciune. Iarasi foarte important este sa avertizam pe fratii nostri slabi in credinta care nu cunosc cuvantul lui Dumnezeu despre marea amagire ce va sa vina asupra lumii.
deci am intuit bine.
dar cei caldicei nu se vor invrednici niciodata de o asemenea cununa.mucenicia e pt cei extrem de credinciosi.nu poti avertiza oamenii generatiei noastre care ne considera nebuni si se incapataneaza sa nu creada,nici daca vad la stiri.preotii sunt apostolii care si indruma turma.e datoria lor si se pare ca nici ei nu deschid gura de frica.noi trebuie sa ne pazim singuri,noi doar cu Dumnezeu,ca ajutor omenesc nu gasesti.
cum sa ramana crestinii autentici in societate daca inainte de antihrist cred,va veni razboiul mondial si ii va matura pe toti,aproape pe toti oamenii,ca e crestin sau nu.supravietuitorii vor fi in pesteri.si alta proorocie "am vazut militari care cautau prin pesteri",dar Dumnezeu tot ne va purta de grija.antihrist stie unde esti,e spirit,dar n are putere incat sa l invinga pe Dumnezeu,ca altfel n ar mai ramane unu in viata.

Last edited by rainrainbow; 10.03.2013 at 11:06:47. Motiv: modificare
Reply With Quote