View Single Post
  #1941  
Vechi 26.02.2019, 20:02:07
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Eu am constatat mai demult ca tu nu stii despre ce vorbesti, tu doar crezi obeste ce ti-au zis unii, un mic grup. Nu te intereseaza adevarul, doar ce spun cie din acel grup. Nu cunosti invatatura de credinta, doar copiezi niste link-uri, nu stii ce scrie in ele si ce e corect si ce nu. Cum sa induc lumea in eroare, am raspuns la toate articolele pe care le-ai dat, de aceea te-ai suparat acum ca vezi ca nu mai ai argumente. Tu crezi ca vrea cineva sa intre in schisma, ca si tine? Am trecut cu vederea ca insulti Biserica Ortodoxa Romana si pe ierarhii ei. Daca nu vrei sa fii ajutata faci degeaba propaganda, mai sunt doar cativa useri care nici nu-ti citesc mesajele, doar eu ti le-am citit si am raspuns la ele.
eu nu ascult de nici un grup ci de ce zic sfintii parinti din care am citat.
Va recomand cartea lui TEODOROS ZISIS,care e un mare teolog al zilelor noastre ,care se cheama.INGRADIREA NU ESTE SCHISMA..
Si mai cititi din linkurile dte ca sunt ierarhi din alte tari care tocmai evalueaza sinodul cretan .Nu o tineti numai pe a dvs.parere.fara nici un argument .Eu argumentez intotdeauna cu ceea ce zic sfintii cit si ierarhi din zilele noastre din alte tari .Dvs.repetati ca un laitmotiv acelasi lucruri.
__________________
Reply With Quote