View Single Post
  #908  
Vechi 19.01.2010, 18:30:48
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AteulCelRau Vezi mesajul
Am venit aici pe forum sa lamuresc orice intrebari ati avea in privinta ateilor, nu cred ca am sa ma cert cu voi ca eu nu am nimic de castigat si voi aveti posibil ceva de pierdut, dar daca vreti dezbatere facem si asta. Intrebati orice.

Cateva lucruri care sa va supere dar daca vreti va explic de ce am opinia care o am. Sunt Pro avort, pro legalizarea prostitutiei si drogurilor usoare. Deasemenea am sa spun ceva care probabil va va tulbura pe multi, din punctul meu de vedere Credinta, Patriotismul si Religia sunt niste aberatii care ar trebui sa dispara de pe fata pamantului pentru ca noi toti sa traim intr-o lume mai buna si sa fim mai fericiti si uniti cu totii.
poi daca zici ca ca răul vine de la alea care zici că ar trebui să dispară te întreb:

1) ești ateu?
2) de ce esti AteulCelRău?
3) sau dacă e doar un mod de ați lua renumele de victimă vrând să arăți că pe nedrept ai fost poreclit așa de credincioși... atunci te întreb de ce îți dorești să fi întrebat tocmai de cei care chiar au crezut și cred că chiar ești ateu fiindcă asta mărturisești, căci dacă nu crezi atunci ce răspunsuri ateiste vor fi alea ce urmează să le dai ca să le răspunzi la întrebări credincioase? și de ce te-ar mai crede cineva dacă din start te arăți lipsit de credibilitate căci ateismul se bazează pe ocultism și superstiție revoltată și plină de ură? deci de ce să-ți pun vre-o întrebare când din start știu ce ai să-mi răspunzi la orice replică de-a mea: eu sunt ateu, deci nu cred...

Last edited by vsovivi; 19.01.2010 at 18:38:37.