View Single Post
  #55  
Vechi 13.04.2016, 08:52:29
RedRose's Avatar
RedRose RedRose is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.09.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 247
Implicit

Imi pare rau ca s-a ajuns sa se discute pana la urma despre problema mea si a copilului meu...Iarasi suntem offtopic! In fine, n-am venit aici sa ma plang, dar uite ca, tangential, daca veni vorba, ati aflat si ce si cum cu autismul in cazul nostru.
Cu permisiunea voastra, am sa inchei discutia asta, pentru ca sincer nu-mi face bine.Suntem in Postul Mare si incerc sa fiu mai calma, mai echilibrata, sa ma apropii cat mai mult de Dumnezeu. Postarea de ieri m-a facut sa-mi aduc aminte de tot calvarul prin care am trecut si mi-a trezit niste amintiri si emotii mai mult decat negative.Am simtit iarasi disperare, suferinta, neintelegere, neputinta, furie, ura.Nu e ok...
Nu incerc sa conving pe nimeni de nimic..Subiectul asta este si va ramane mereu controversat..Cine vrea sa creada bine, cine nu, e tot bine...
Alin, ai in continuare respectul meu pentru firea ta super lucida, super rationala,"sangele tau rece" si intelectul tau deosebit.E normal sa gandesti diferit de mine pentru tu n-ai trecut prin ceea ce-am trecut eu.
Yasmina, multumesc pentru sustinerea ta calda...inseamna mult pentru mine...Sa dea Dumnezeu sa fii si tu mama la randul tau si sa ai copii sanatosi...Si sa te bucuri la maxim la ei, pentru ca-s o adevarata binecuvantare!
Dl.Mihnea, va multumesc si dvs pt informatii si postari..Sunteti un doctor deosebit, dar mai presus de toate, imi faceti impresia ca sunteti mai intai OM..ceea ce-i lucru rar, mai ales in zilele noastre..Ne changez jamais, svp! :)
Post binecuvantat in continuare tuturor, ca nu mai este mult..cam vreo 2 saptamani..:) Dumnezeu sa ne ajute si sa ne aibe in grija lui pe toti!
__________________
Pentru un om cu picioarele goale, fericirea e o pereche de pantofi.Pentru un om care poarta pantofi vechi,fericirea este o pereche de pantofi noi,iar pentru omul care nu are picioare,fericirea este sa mearga descult.
Masoara fericirea cu ceea ce ai,nu cu ceea ce-ti lipseste!
Reply With Quote