Subiect: Cateva cuvinte..
View Single Post
  #6  
Vechi 17.06.2019, 16:15:55
PocsanCatalin PocsanCatalin is offline
Member
 
Data înregistrării: 28.02.2017
Mesaje: 49
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Miroase de la o posta a invataturi de la sectari aruncate pt a distrage atentia de la principalul punct relevant din Scriptura.

Dragul meu, toata Scriptura de o reciti pe de rost, daca nu stii sensul ei si puterea lui Dumnezeu vei avea partea fariseilor si Gheenei.

Nu ai zis nici macar un singur cuvant despre invatatura fundamentala a lui Hristos: omul se mantuieste exclusiv prin unirea cu harul Lui, care se primeste marturisind credinta dar si Adevarul.


Toti sectarii pot sa strige toata ziua Hristos, nefiind lumina si harul in ei din pricina intunericului invatatirii lor nu sunt primiti in imparatia luminii...

Poti sa reciti toata facerea de bine din Scriptura, toate indemnurile la curatenie si lupta impotriva diavolului, ca tot in erezie esti.

Hristos nu te va intreba nimic, ci doar iti va spune ca lumina Lui NU este in tine... "departati-va de la mine toti ceice lucrati inselaciunea".
Desi nu ma cunosti, nu ai petrecut o clipa vorbind cu mine, m-ai si judecat.Si mai si osandit.Ai vorbit in numele Lui Hristos, cine ti-a dat acest drept? De unde stii tu ca lumina Lui nu este in mine? M-ai numit "sectar", de unde stii tu ca sunt "sectar"? Tu ai vazut raul acolo unde el nu este, ochii ta sunt indreptati spre a vedea raul, chiar si unde nu este, caci nu am scris nimic gresit, tot ce am scris se trage din Cuvantul Domnului, n-am iesit din Cuvant.

M-ai aruncat in aceeasi oala cu fariseii, oare eu sunt fariseul aici? De m-ai fi intrebat cum am ajuns sa scriu acele cuvinte, ti-as fi raspuns cu drag, si ai fi inteles pe deplin, dar ai vorbit in nestiinta, te-ai pus pe tine judecator si executor, m-ai judecat si m-ai si osandit.

Eu te iert, asta e tot ce pot spune...
Reply With Quote