View Single Post
  #7  
Vechi 29.11.2009, 14:15:19
laurschepsis laurschepsis is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 602
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
am fost si eu la prislop!m-a uimit de ce am vazut acolo!nu am vazut niciodata atat de multi oamnei laolalta!mi-am adus aminte de cuv parintelui:de la prislop va lua foc tara!
a fost un pelerinaj foarte folositor, mai ales ca ma leaga atatea lucruri frumoase de parintele, cu toate ca nu l-am cunoscut.e unul dintre sfintii mei de suflet.

cat despre atitudinile *unora*...nimic nu ma mai mira.important e ca noi sa tinem la ce e al nostru si sa ii acordam cinstea cuvenita, mai ales daca acea persoana mai traieste inca(avem atatia duhovnici buni, dar ponegriti de...*unii*).

cat despre cuv de invatatura rostite de pr slujitori la liturghie, am si eu o rugaminteoate cineva sa le puna pe net, ca sa le pot asculta ca din pacate nu am putut face lucru acesta acolo ptr ca am fost cu bebele si ...a trebuit sa ma mai si plimb
Doamne-ajuta!
Trimite-mi, te rog, o adresa de mail si am sa iti trimit inregistrarea filmata a predicii PS Daniil Stoenescu, Episcop al Daciei Felix. Valabil pentru toti cei care doresc sa-i asculte marturisirea.
Doamne-ajuta!
__________________
Parintele Arsenie Boca: Am vrut sa pun mana pe radacina durerii, care nu este alta decat pacatul... Rugandu-ma - pentru Pacea a toata lumea si pentru bunastarea Sfintelor lui Dumnezeu Biserici - aud deodata in urechea dinauntru infruntarea amarnica: "Nu te ruga de Mine sa le dau Pace, roaga-te de oameni sa-si schimbe purtarile, daca vor sa mai vada Pace pe pamant"..."
Reply With Quote