View Single Post
  #34  
Vechi 07.10.2021, 22:45:40
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.971
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Bai Mietzche, as vrea sa-ti spun mucisor, vezi ca si eu si Iorest suntem de ... X ani de zile pe aici, si am mai scris si de bune.

Pe cand tu esti de ... stai ca inca nu au trecut cateva luni, si deja ai figuri in cap si acuzi ce nu stii.

Asta e din ciclul mucisor isi da cu parerea, in timp ce ameninta cu bataia cu ruptul gurii si cu bodyguardul, flegmand ceva dintr-un filosof, crezand in capul lui ca e prea destept.
Eu nu am nicio pretenție că aș fi mai vechi și eu sunt pe cale dumirindu-mă, și trebuie să studiez zilnic, ci doar sper să fie subiecte constructive și care se parcurg după un fir mai ordonat.

Dă-i și tu pace, nu trebuie să întărâtăm:


Epistola către Efeseni a Sfântului Apostol Pavel
Cap. 6
4. Și voi, părinților, nu întărâtați la mânie pe copiii voștri, ci creșteți-i întru învățătura și certarea Domnului.

Alt îndemn paulin util:

Epistola către Tit a Sfântului Apostol Pavel
Cap. 3
9. Iar de întrebările nebunești și de înșirări de neamuri și de certuri și de sfădirile pentru lege, ferește-te, căci sunt nefolositoare și deșarte.

Să ne ferim de sfădiri, certuri, lucruri nefolositoare, timpul de mântuire e scurt, apoi pt fiecare vorbă deșartă trebuie să ne spovedim ca să nu rămână.

Sfânta Evanghelie după Matei
Cap. 12
36. Vă spun că pentru orice cuvânt deșert, pe care-l vor rosti, oamenii vor da socoteală în ziua judecății.

Deci să ne iertăm între noi ca să nu rămână.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 07.10.2021 at 22:49:12.