Subiect: Ajutor Urgent
View Single Post
  #13  
Vechi 28.09.2010, 18:35:30
0rtodoxia 0rtodoxia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 21.09.2010
Mesaje: 97
Implicit citeste linkul omule!

of, of, of! frate, daca nu ai inteles intreaba dar nu arunca asa cu noroi! cine a spus sa refuzi mantuirea mai! am spus clar" sa nu deznadajduiesti! " sa deznadajduiesti insa de tine.. si vezi ca NU AI INTELES NIMIC DIN TEOLOGIA ORTODOXA! IN IAD NE ASTEAPTA HRISTOS SI NU NUMAI ATAT CI TOCMAI HAT IN CELALALT CAPAT AL LUI! si eu as fi vrut sa scap si greu mi-a fost sa accept.. luni de zil iti va lua poate ani ca sa intelegi dar te rog, nu te apuca sa-i dai cu "Eu cred ca" .. lasa PARELNICIA , ca ce spun eu nu spun din burta mea.. citeste TEOLOGIE, practica apoi ce poti pe linia asta si apoi vei vedea.. dar te rog, nu arunca noroi! asta este singura cale de mantuire! "eu nu ma voi mantui! toti se vor mantui, numai eu nu!" de nu vei crede asta Duh Sfant nu vei pupa, ci poate "piele de gaina" "am simtit ceva la Liturghie cand m-am impartasit" si alte d-astea.. nu vorbi din burta ! ce tot cautati nod in papura si le rastalmaciti toate? vreti sa va aratati ca ati avea nu stiu ce observatii si va aruncati in aberatii unii dintre voi, TOTAL LIPSITI de stiinta , de cercare si ce e mai rau e ca daca spun o porcarie, nimeni nu zice nimic mah! ei bine la singurele si cele mai esentiale adevaruri ale credintei noastre va treziti cativa gunoieri de servici sa faceti voi curatenie, ca nu place burdihanului vostru ca trebuie sa renunte la carnat si sa treaca si el prin iadul propiu.. ce altceva crezi dumitale si cum crezi ca se face coborarea in inima ? ia pune mana si citeste asta pana cand iti sar ochii din cap si la fel si ceilalti care aveti dubii ,cititi asta inainte ,apoi dati-va cu parerea! iata link: SFANTUL SILUAN, e bun ptr masura DUMITALE SPER!: http://www.razbointrucuvant.ro/2010/...u-deznadajdui/
Reply With Quote