View Single Post
  #170  
Vechi 10.03.2017, 21:25:32
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Thumbs down Societatea nici o reactie!

Citat:
În prealabil postat de Copacel Vezi mesajul
Mai sa fie si cum se face domne ca multi care acceseaza retelele sociale nu o iau razna si n-au astfel de probleme?
Nu mai dati vina pe retele sociale pentru patimi

Este ca si cum ai spune ca mersul pe strada alaturi de alti oameni te face rau si este un pericol
Nu trebuie sa ai neaparat tu, sau noi cei de fata probleme cu retelele sociale.Sunt situatii cand poate discutand cu cineva, sa poti sa ii dai un sfat de bine.
De exemplu cand am spus de Allison Graham aici,despre pericolul citiri si scrieri de mesaje in timpul condusului, nu dupa mult timp am auzit de un accident mortal in zona ,unii cunoscuti de-ai mei l-au cunoscut personal pe mort ,deci nu undeva in America ci aici la doi pasi.Omul a incercat sa foloseasca telefonul cred ptr citit un mesaj ,ia alunecat din mana,neatent a tras de volan si masina s-a intorrs peste cap.Accident mortal.

Am vazut la tv un caz cu un tanar care l-a batut unul,dar mai nou vad ca e moda rea sa il pui si pe net,nu ajunge ca l-ai batut, trebuie sa il si umilesti pe om. Discutand cu cineva imi spune ca acelasi lucru s-a intamplat si la noi in orras.Tanarul respectiv a fost batut crunt si filmat ,apoi pus pe Net.
Parintii sau dus la director."Ptr ca nu s-a intamplat in incinta scolii nu pot face nimic." a spus directorul.
Sau dus apoi la Politie."Ah,copilul nu este major .Nu putem face nimic!"
Ce fain va spalara-ti pe maini.Minunat!! :-(

De autosesizarre din oficiu, nu au auzit,
cu atat mai mult ca erau dovezile pe Net.Ma gandesc oare daca Politia ,Societatea nu ia nici o masura coercitiva,unde se va ajunge.Scolile de corectie unde sunt? Ce e daca nu are 18 ani. Sa isi arate muschi poate? Copilul ala s-ar putea sa ramana cu sechele in zona capului.
Nu inteleg de ce Politia romana nu isi face datoria? Unde ajungem fratilor! Le e frica la politisti de implicarre sau care e treaba? Nu mai inteleg nimic.
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote