View Single Post
  #1005  
Vechi 11.05.2010, 20:25:05
gibilan
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit biserica ortodoxa finctioneaza dupa

hotaririle sinoadelor ecumenice care s-au petrecut acum mult timp in urma ani325-843 unde sa hotarit adevarul de credinta nu sa schimbi asa dupa bunul plac a fiecaruia si cum il taie pe el capul.sunt aspru criticat ca de mai face omul si greseli cind am spus [in curind]ceia ce recunosc e gresala mea rog pe bunulDumnezeu sa ma ierte nu a fost cu intentie eu nu vreau sa adaug nici sa scot din scriptura sa nu fiu pedepsit pt aceasta.dl. penticostal urgent ma amendat drastic spunind ca nu cunosc scriptura adica eu nu stiu nimic.poate daca eram in preajma lui ma rastignea pe usa de la intrare Doamne multam ca e ceva distanta intre noi.ANUL1990in acea vreme exista mare repulsie pt SF.CRUCE PE CARE NOI O ADORAM NE INCHINAM SI O SARUTAM CU EVLAVIE.am aratat unui penticostal SF.CRUCE sa tras inapoi precum cel rau de tamiie ca sa aflu ca acuma este recunoscuta[ma bucur]la toti sectari le spuneam si le spun:CRUCEA ESTE ALTARUL DE JERTFA A DOMNULUI SI MINTUITORULUI NOSTRU IISUS HRISTOS SLAVIT SA FIE NUMELE LUI IN VECI AMIN.