View Single Post
  #10  
Vechi 24.02.2017, 01:43:45
Alex89 Alex89 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2017
Mesaje: 20
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Pai eu am vazut si pisici cu iepuri. Sau caini cu gaini. Nu-i si chestia aia la fel de naturala in sens cat de larg vrei tu ?

De unde pana unde reiese ca daca vezi ca unele animale au un comportament de un anumit fel, atunci ar trebui sa acceptam ca acel comportament e normal si sa credem ca si oamenii care practica aceleasi lucruri sunt normali ? Iata ca nu am ajuns asa de deschisi la minte ca sa credem ca si unul care e atras de gaini e normal desi putem vedea caini atrasi de gaini in natura. :)
Citat:
În prealabil postat de flying Vezi mesajul
Dumnezeu "a randuit" homosexualitatea in lumea animala ,ca homosexualii sa nu se mai simta ca niste animale...ci ca niste oameni morali.Adica ei iau ca norma morala umana, o aberatie instinctuala animala...si se mai linistesc un pic in constiinta lor care ii cearta aiurea.Deci ,in realitate,constiinta e defecta si trebuie reparata cu tot felul de argumente stiintifico-fantastice si nicidecum homosexualitatea care e ceva normal ,ca uite si animalele o practica. E drept ca tu esti rezultatul unei relatii anormale intre un barbat si o femeie ,dar asta e o alta poveste ,nu?





Pai daca animalele au comportamente homosexuale si tu le aduci in sprijinul homosexualilor ,tot animalele se mai si omoara intre ele ,deci uciderea e ceva natural si atunci n-ar trebui sa ai obiectii cu nici o ucidere,insa tu ai obiectii,deci ...e clar.Logica nu e punctul tau forte .
Vad ca tu ai doua puncte forte: logica si simtul umorului. Cum nu le poti avea pe toate, stai prost cu citirea.
Homosexualitatea e naturala (adica se regaseste in natura), la fel si uciderea e naturala.
Daca sunt naturale asta nu inseamna ca sunt morale(am specificat asta de doua ori).
Pentru ca logica mea e deficitara, ma abtin de la a gandi, si doar intreb: cum explicati homosexualitatea in lumea animala si ce relevanta are acest fenomen pentru discutia homosexualitatii umane.

Last edited by Alex89; 24.02.2017 at 01:53:56.
Reply With Quote