View Single Post
  #5  
Vechi 12.02.2012, 00:16:02
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lucian008 Vezi mesajul
Stiti ce e ciudat? Sunt oameni in Romania care protesteaza impotriva lui Basescu, a lui Boc, a ACTA, a nu mai stii ce. Dar nu am vazut (poate cei mai in varsta ma pot contrazice,poate e cazul si nu stiu eu) oameni care sa protesteze impotriva avortului. Avotul inseamna crima. Si chiar daca statul e separat de Biserica, indiferent de confesiune, Dreptul la viata e asigurat de constitutie, de Drepturile omului, etc. Nimeni nu protesteaza ca se incalca constitutia zilnic in Romania. Promit ca daca se organizeaza un astfel de protest sunt primul prezent, chiar si la - 50 de grade. Doar ca asa ceva nu se va organiza.
S-a organizat, se organizează și se va organiza și mai departe: doar că informația nu a ajuns la dv, fiindcă, atentă la comedia cu Marinarul și cei contra Marinarului, media nu reflectă mișcările creștine ale laicatului. Următorul marș pentru viață va avea loc, în București și în alte orașe, probabil pe 24 Martie. Iar organizațiile ortodoxe "Pro-Vita" joacă rolul cheie în asemenea mobilizări, iar cele catolice sunt alături de ele. Dacă va fi ca anul trecut, coloana noastră va pleca de la Catedrală, pe Bd Gral Berthelot până în Piața Palatului, unde va întâlni coloana ortodoxă adunată la Biserica Crețulescu. Apoi, se va merge spre Piața Victoriei.
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com
Reply With Quote