View Single Post
  #24  
Vechi 07.03.2013, 10:53:57
ellami ellami is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 24.01.2013
Mesaje: 24
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Și totuși "adevărul" auzit/scris aici e cel mult 50% din "adevărul" adevărat.


stiu ca iti vine greu sa crezi asa ceva, dar uite ca exista! este ca si cum mie bunicul mi-ar fi povestit ororile razboiului iar eu sa zic " nu cred asa ceva.. cum sa fie posibil"

cine nu traieste o situatie asemanatoare sau aproape nu-l crede pe celalalt . dar sa nu uitam ca asa cum exista Dumnezeu exista si diavolul, binele si raul.

Nu am venit pe acest forum sa scriu o inventie, pentru ca nu as avea nimic de castigat, nefiind un forum cu premii surprize.

Sfatul pe care eu vi-l cer este in legatura cu mine... ca mamaia nu mai are leac, peretii inteleg mai bine daca le explici.

Stiu este greu pentru voi sa credeti ca un om poate fi asa. Pe mine cand eram mica ma batea daca ii deranjam cuvertura de pe pat, nu aveam voie sa ma misc...

Poate cineva se va regasi in acest post scris de mine. Fie ca este un parinte, frate, ruda, bunic... Nu spun ca vreau sa ma credeti sau nu, repet, cine nu traieste o experienta asemanatoare nu are cum sa stie.

Este ca si cum o femeie ii povesteste altei fete chinurile nasterii iar ea zice " exagerezi draga, nu e chiar asa dureros...", aceea fata ne avand niciodata copii...
Reply With Quote