View Single Post
  #1  
Vechi 05.09.2010, 17:58:30
AlinaEM AlinaEM is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 25.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 4
Smile Adolescentii...din ziua de azi

Hey
M'am gandit sa deschid un topic destul de..lung...si...dificil...adolescentii din ziua de azi. Si eu fac parte din acest grup, asadar am nevoie de niste raspunsuri, sfaturi si lamuriri. O prima intrebare: e pacat daca dansam? Bunica spune ca este, dar de ce? As vrea sa fac dansuri gen street dance. Am mai facut dansuri si in clasele mai mici; la un momentdat, ne pregateam pt un spectacol dar la ultima repetitie pe scena mi s'a spus ca eu nu voi participa (semn ca e pacat sa dansezi?). Anul trecut am aflat ca nu am voie, printre altele, sa dansez din cauza ca port ochelari...As vrea sa dansez...dar...e pacat? As vrea sa fac si eu ceva un sport, dans..ceva...Mai ales ca vad in filme (stiu foarte bine ca nu trebuie sa crezi ce vezi in filme, mai ales ca pot avea o influenta negativa) adolescenti dansand, cantand, sau participand la concusrusuri de role sau tenis, sau invatand sa se apere "luptandu'se" (filme gen Only the strong, Never back down; mentionez ca atunci cand eram mica, tati m'a invatat cateva miscari de autoaparare si a fost ok) si nu stiu...parca as vrea sa fac si eu ceva..sa fiu buna la ceva...sa pot sa ma descarc cand sunt frustrata...sa fie un mod de relaxare...
De ceva timp fac cercei din clei polimeric. Stiu ca e pacat sa porti cercei, dar e pacat si daca ii fac? Eu ii fac dar nu ii port...nu stiu...as vrea sa ii port dar ma doare capul, nu ma simt bine...
Multumesc anticipat!
Reply With Quote