View Single Post
  #4  
Vechi 06.04.2010, 09:39:20
sunsray
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit pentru ca vreau sa gasesc

Pentru ca poate foarte mult ajuta , de asta ...... M-au impresionat intamplarile cele descrise de cei care l-au intalnit si cunoscut pe parintele paisie aghioritul, cum stia dinainte problema cu care venea cineva la el, si spunea direct raspunsu si fara sa mai intrebe cel care venea, ....Spunea solilor care aduceau scrisori dinainte ce si cum trebuia sa faca persoana care ii trimitea scrisoarea respectiva dinainte sa apuce solul sa ii deschida scrisoarea , a facut tamaduiri , a ajutat foarte multe persoane, am citi din viata lui .

Mai este si parintele arsenie boca care spunea anumite lucruri din viata celor care veneau spre dansul , ii ajuta prin aceasta. Evindent draga "lacrimi", :-), ca nu doresc sa aflu ceva anume nici din trecut nici din viitor, caci nu stiu eu cu adevarat ce am nevoie in aceste momente (caci daca as sti , nu as mai cauta si as face) si astfel nici ce trebuie sa aflu spre binele meu, deci nu caut pentru asemenea lucruri , dar nadajduiesc ca, intalnirea cu asemenea persoana care are acvest INSTRUMENT (al vederii interioare) poate ajuta o fiinta aflata in situatii grele)
Sigur ca poate DOmnul nu are in voia sa Sfanta sa imi deaq ajutor printr-o asemenea cale - numai El stie- dar atat timp cat nu stiu asta cu siguranta caut si eu, nu cred ca ar strica intalnirea cu o persoana ca Paisie Aghirotul, sau Arsenie Boca, chit ca ma trimite direct acasa fara sa imi spuna nimic si nici sa se uite la mine, caci in felu tot invat ceva si din asta...
Reply With Quote