View Single Post
  #4  
Vechi 28.10.2010, 16:36:40
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Smile Nimic fara Dumnezeu!

Citat:
În prealabil postat de ingerul_pazitor Vezi mesajul
Imi pare rau ca incep asa acest thread dar cer ajutorul vostru si simt nevoia sa ma confesez.
Dragii mei, toata viata l-am iubit pe Dzeu dar de cand am niste prob de sanatate care dureaza de 5 ani si care m-au chinuit destul ----------------zic eu, desi m-am spovedit de n... ori si impartasit si am plans de nu mai am lacrimi am ajuns sa nu mai am incredere in El deloc.
Imi trebuie sa va scriu un roman ca sa va fac sa intelegeti dc simt acum ce simt.
Concluzia este, ca nu ma impac cu o idee deloc. Eu sunt convinsa ca El m-a imbolnavit ok din cz pacatelor mele desi m-am declarat vinovata si i-am promis ca voi fi un om mult mai bun numai sa ma ajute si acum imi zice hai descurata-te si desi am incercat sa nu il consider razbunator totusi nu imi iese, nu vreau sa imi spuneti ca sunt ispite de la satana ca daca Dzeu ii ingaduie sa faca asta, atunci as putea zice ca sunt mana in mana si tot la concluzia ca El poate face ceva dar nu vrea.

Ce parere aveti ?
Stiu ca este greu, este greu sa accepti si sfaturi de la oameni care poate nu au trecut prin ce treci.Nu dispera, ai nadejde, toate sunt spre indreptare. Cauta un duhovnic, dar cauta si un medic bun ca sa te ajute. Roaga-te, dar nu-ti pierde nadejdea, te rog! Fa tot ce depinde de tine, dar in Dumnezeu trebuie sa ai incredere. Vor veni si zile bune, cauta pacea launtrica,spovedeste-te, participa la Sfantul Maslu, citeste acatiste, daca poti, participa la Sfanta Liturghie, la alte Sfinte Slujbe,tine aproape de familie- iti poate fi de mare ajutor. Fii increzatoare in viata! Ridica-te si mergi, fii invingatoare!
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote