View Single Post
  #224  
Vechi 25.06.2013, 11:50:19
Marcel_Ionut's Avatar
Marcel_Ionut Marcel_Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.07.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 390
Implicit

continui cu:

The sunset limited - conversatie intre un ateu si un credincios

Se7en - mi-a fost mila de personajul rau, a inteles prost religia si uite ce lucruri a facut, film dur, nu va uitati cu copii

Extremely Loud & Incredibly Close - foarte frumos :)

Rainman - filmul prezinta relatia dintre 2 frati, in care unul dintre ei are un handicap, foarte frumos :D

The green mile - un film trist, dar foarte frumos

Gladiator - mi-a placut curajul protagonistului, si faptul ca a trecut prin toate obstacolele

300 - mie mi-a placut foarte mult
http://www.ortodoxiatinerilor.ro/bar...-in-crestinism

The Shawshank Redemption - relatia dintre 2 prieteni

Invinctus - un lider adevarat!
http://www.ortodoxiatinerilor.ro/des...ductor-adevrat

Requiem for a Dream - un film foarte dur! dar care ne va determina sa constientizam efectele drogurilor, nu va uitati cu copii!

Into the wild - un tanar care pleaca de acasa intr-o calatorie prin lume ( caz real )

Freedom Writers - un tanara profesoara le face educatie adevarata elevilor ( caz real )

The Pianist - un film dur, desi este despre holocaust, mie mi-a placut ( caz real )

Dead man walking - un puscarias ajunge la pocainta, film dur

A Thousand Words - un film amuzant si frumos, probabil e in stil new-age dar are si o morala frumoasa

The way back - o poveste incredibila cu niste puscariasi care au reusit sa evadeze dintr-un iad dar care au trecut printr-un iad mai mare ( caz real )

To End All Wars - drama inspirata dintr-un caz real

Stand and Deliver - un profesor de matematica isi ajuta pramatiile sa ajunga la facultate ( caz real )

Inception - Mi-a placut ideea filmului, sa plantezi un gand si acesta sa prinda radacini fara ca omul sa-si dea seama, ca nici macar nu este gandul lui. Si cine face asta mai bine decat diavolul? nu el ne planteaza gandurile rele,si noi actionam dupa ele crezand ca sunt ale noastre? Am mai primit scatoalce ca am recomandat filmul asta insa, depinde de voi ce vreti sa vedeti la el
__________________
,,Cu Dumnezeu nu-i nevoie să fii politicos; pur și simplu, varsă-ți inima ta în fața Lui."
Pr Sofronie Saharov
Reply With Quote