View Single Post
  #60  
Vechi 21.04.2021, 14:24:11
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Am inteles tu te multumesti sa fii prost pe limba ta si iti este suficient.
Te-ai pripit.

Citat:
Si numesti semianalfabetismul exploziv de care dai dovada... Cultura.
Nu spun asa ceva. Tu spui ca as spune. Nu spun, nu numesc. Nascocesti.

Citat:
Si mai esri si la nivelul la care tii prelegeri publice dedpre religie teologie fizica.
Nu tin prelegeri publice ci discut pe forum la nivel de mirean din poBOR. Nu dau lectii... aici suntem pe un forum de discutii ortodoxe libere si imi exprim punctul de vedere, parerile in care cred.


Citat:
Esti mare... in putinul tau. Un mare **.
Ma mir ca te-ai cenzurat si nu ti-ai permis sa ma hulesti si sa ma umilesti la fiecare propozitie asa cum iti sta in caracter, complet aiurea si fara niciun temei, doar pentru ca tu nu poti crede si nu vrei a crede si pentru ca nu poti si nu vrei sa-mi permiti a crede ce cred. Esti asa ca un creber terorist pripit.

Citat:
Deci tu trebuie sa te mai cultivi putin sa pui mana pe o carte doua si apoi sa vii cu smerenie sa ne dai sa ne inpadtasesti ce a zis biserica.
Nu sunt proorcul bisericii ca sa spun eu ce a zis BOR. Nu doresc sa fiu purtatorul de Cuvant al BOR sau sa ma erijez in a spune si eu ce spune Biserica. Nu vreau sa fiu ascultat ci sa ascult. Nu am nevoie de carti si de cultura ca sa ma erijez sa ma asculte altii pe mine ci ascult cat ascult daca ascult.

Citat:
Tu faci parte din secta nip nu bor..
Confunzi SC-NIP cu neoprotestantii. Incurci manastirile cu sectele! Sunt mirean din poBOR care cred si in Cele7Tr.Ap. si in Hristos-Cuvantul lui Dumnezeu impreuna cu sfintii. Nu stiu de ce repeti la infinit minciuna ca asa fi sectant sau ca nu sunt mirean din BOR. Nu poti accepta relaitatea? Nu ma poti crede? Crezi ca te mint? Crezi ca am interes sa te pacalesc, sa amagesc pe cineva? Crezi ca nu stiu ce cred? Ce-ti inchipui de nascocesti astfel de afirmatii cu valoare de stiinta, de adevar, de infailibilitate: secta, sectar, nu faci parte din BOR?

Citat:
Somn profund.. ai verificat-o tu?? Erai acolo?
Au afirmat-o martorii. Adica, sfanta adormea dupa o zi de munca si rugaciuni impreuna cu apropiatele si in somn profund prin gura si glasul ei vorbea Hristos-Cuvantul si sora ei Maria si apropiatele notau si scriau in carte crezand. Atunci cand se trezea nu stia ca prin gura ei a vorbit un Duh si citea si ea ca sa vada ce a grait Domnul, ce a suflat prin Trambita nr.6.

Citat:
Nu vezi ca lesina ca toti deminizatii si ca nu era somn? Chiar nu iti da de gandit ca sfintii vorbesc constienti in picioare si aia era.. in tramsa? Ce duh face asta? Exact ca baba vanga.
Nu tinea prelegeri si nu lesina ca neoprotestantii. Pai ea se deosebeste de sfinti caci e o sfanta Trambita foarte umila si smerita, e altceva, sfintii nu sunt Trambite. Dar cu baba Vanga ce ai? Si baba Vanga spune lucruri de dincolo, unele reale, are si ea o forma de credinta, vede si ea tot felul de lucruri pe care altii nu le vad desi ei au ochi iar ea e oarba. De ce o condamni ca pe un rau, de ce susti ca e ceva rau, ca ar fi demonizata? Spune ce vede, ce crede ca se va intampla... n-are voie? Eu o cred si pe baba Vanga ca nu minte, dar o cred cu discernamant, nu e trufasa, nu e fatarnica-fariseu deci nu e demonizata nici baba Vanga asa cum iti permiti tu sa-ti bati joc si de ea.

Citat:
Trezeste-te ca e diavolul acolo!!!!
Bineinteles ca diavolul ataca acolo sa-i indoiasca asa ca tine si-i rupe pe credinciosi de Hristos-Cuvantul tarandu-i afara din manastire inapoi in lume ca sa-i duca la pierzare. Tu spui ca Hristos-Cuvantul e doiavolul? FALS! Nimic nu demonstreaza ca ar fi diavolul ci din contra, totul demonstreaza ca Cel ce graieste si invata credinciosii e insusi stapanul Emanuel, Domnul Iisus Hristos-Cuvantul, Fiul lui Dumnezeu, care implineste Apocalipsa asa cum a proorocit apostolul sau Ioan Avanghelistul acum 2000 de ani.

Citat:
Nu iti trebuie cultura ca te balacesti in propria ignoranta sectara. Esti un sectar ignorant si... Cam asta esti.. e suficienta putina ta cultura care iti tine loc de.. nu stiu de ce.
Cele 7Tr.Ap. nu sunt neoprotestanti cu avere si cu copii din casatorii lumesti, sunt romani umili care au intrat in legatura cu Imparatia Cerurilor si Domnul Iisus i-a crescut si i-a invatat si a lucrat Apocalipsa prin ei, toti au Trambitat mesajul divin pentru vremurile de azi si din urma si pentru innoirea intregii creatii. Hristos-Cuvantul si sfintii sunt cea mai inalta cultura.


Citat:
O tii pe asta cu apa pentru ca esti incult si nu stii mai mult. Ai o limitare de cunosstere. Adica esti incult si nubpoti produce ceva mai.. clar elevat si.. din cultura de baza.
Domnule am facut fizica si exista capitole intregi despre apa, fluide.
Nu stiu de ce nu vrei sa accepti legea naturala elementara ca apa curge din pricina greutatii, nivelul apei in vasele comunicante e acelasi si ca apa in vase are o suprafata perfect plata! Asta tine de cunoasterea si naturala si fizica si experimentala. De ce vrei sa ignori acest argument simplu si elementar: apa nu poate forma damburi-dealuri de apa pe mari pentru ca sa avem intre doua puncte nivele de apa mai sus decat punctele alese. De aici rezulta clara ca avem cercuri de pamant-continente-insule inconjurate de ape plate! De ce nu poti sa accepti FIZICA asta simpla? Ce ma tot umilesti pe mine ca am limitari de cunoastere sau ca-s incult. Tu nu accepti si nu iei in serios acest argument simplu si clar. Ce treaba ai tu cu mine daca problema e la tine? Vrei sa ma faci sa cred ca exista damburi de apa pe mari si oceane? NU EXISTA! Apa curge in toate partile din pricina greutatii si a presiunilor din ea ce se formeaza! Orice om inteligent isi da seama si recunoaste acest adevar simplu si incepe sa nu mai creada in glob. Dumneata ma faci pe mine in toate felurile umilindu-ma! Nu te ajuta decat sa te ti deasupra ca un cerber pripit in cercul idiotilor ignoranti care se cred mari si tari!

Citat:
Deci amice tu esti un needuxat cu aplomb. Cu fudulie de nu se poate.
Te pripesti. Problema e la tine: te pripesti si umilesti crezand ca tapii ca asa te ti la inaltime daca ma arunci in prapastie. Nu pricepi ca esti sus impreuna cu minciuna?

Citat:
Te expumezi pe forum de 10 ani de zile cu toate ineptiile produse de o minte bolnava.
Boala e a ta daca tot negi evidenta: apa nu sta damb-deal decat dac-o ingheti!

Citat:
Amice de la onposta mirosi a prea putina cultura ca sa poti sa iti dai cu parerea pe chestii..
Te insala mirosul fiindca-ti ti nasul pe sus in kurul sefilor lumii, chiar daca s-au spalat si s-au dat cu parfum tot in capul tau se kaka la infinit. De aia nu poti mirosi diferenta dintre neo protestanti si sfintele Trambite Apocaliptice. Te lauzi ca mirosi, ca-ti dai seama, ca vezi, ca ai logica, ca intelegi, cand colo tu esti cazut in abisul necredintei si nu vrei sa recunosti si te ti ca un cerber-obroc terorist, ca un tap slugarnic pe varf de munti cu nasul in kurul sefilor rai ai lumii care te-au pacalit si amagit ca sa le aperi minciunile.

Citat:
Asa ca gurita mica si treci la facut lectii.
De atat de mult cat ai mirosit putarea teroristilor te crezi seful meu. Dai porunci,

Citat:
Apropo, manualul de fizica ti-e dusman sau ce ai cu el de nu il folosesti?? Sau nu ai auzit niciodata de fizica... Stiinta aia care destupa mibtea la prosti?
Folosirea manualului, a experientelor, a mate-fizicii te duce la acceptarea ideii ca apele se aduna in vase, bazine, lacuri, mari perfect plate la suprafata! Tu nu vrei sa recunosti evidenta si induci ideea falsa ca fizica ar spune altceva decat sustin. Doar mincinosii au ajuns la concluzii absurde negand fizica pe care o invata. Inteleptii cunoscatori de mate-fizica recunosc asa ca mine ca argumentul apa e foarte tare si ca acesta desfinteaza ideea de pamant planeta-glob.

Citat:
Pana acum ai facut apologia ignorantei si prostiei numindu-o "credinta"...
Nu te cred. Esti pripit. Nu poti sa crezi ce cred eu si atunci ca un infailibil-pripit susti ca stii ca... sunt prost si igorant. Totusi tu esti cel ce ignori argumentul APA -plata.

Citat:
Pai sfintii citeau tataie nu gluma nu erai ca papagalii nip.
Tu esti flasnetarul care n-ai citit nimic din cartile Albe decat pe dos ca un analfabet si apoi ca papagalii repeti ca stii despre ce e vorba, ca nu-s sfinti, ca nu-i Domnul, ca Trambitele sunt neoprotestanti, ca e diavolul... deci tu esti papagalul care emiti blablauri. Unii ca mine care fac afirmatii sunt acoperiti de cercetare, au o baza serioasa cand sustin ceva si asa au procedat sfintii care vin si graiesc impreuna cu Hristos-Cuvantul. Tu esti in cerber-obroc care te pripest cu tupeu infailibil facand afirmatii teroriste.

Citat:
Sfintii le stiau pe toate de aia erau intelepti nu erau cu "nu atinge manualul de fizica, te frige"... Fripturism din asta obscur sectar nu e ortodox...
Procedez ca sfintii, folosesc si tin seama de argumentul APA, fizica fluidelor si pe baza lui imi dau cu parerea despre creatie prin teoria PacMan-3D-nD. Tu esti cel obscur care invarte fizica si manualele de fizica, cartile si cultura, marota sectelor ca sa incurce mintile cititorilor si sa nu vada ca ignora argumentul cel mai simplu si elementar APA-plata! Deci tu esti Miunhauzen slujitorul minciunii care neaga evidenta!


Citat:
Ortodocsii muncesc si invata, citesc sunt pregatiti nu traiesc in obscurantism.
Asta fac.Nu e ceva obscur sa susti evidenta: APA-plata, deci nu exista glob-planeta!

Citat:
Deci daca esti prost esti credincios? Ca sa te proceseze orixe secta de nu stii ce e cu tine si apoi repeti ca orbul toate de la secta?
Intreaba-te pe tine asta! Tu esti sectarul-neo-protestant, cerberul-obroc, tapul cu nasul in kkurul haitei de lupi ce doboara credinciosii ca sa nu tina seama de argumentul APA si sa nu ia aminte la cele 7 Tr.Ap.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 21.04.2021 at 15:12:32.
Reply With Quote