Subiect: Reincarnare
View Single Post
  #3  
Vechi 27.12.2013, 19:31:56
minvic minvic is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.08.2009
Mesaje: 8
Implicit Exista

imparatul roman iustinian si al sau edict prin care interzicea referirile la reincarnare din cartile finte crestine.....deci pana la acest imparat religia crestina nu avea nici o problema in a crede in reincarnare. Asa ca poate sa zica religia ortodoxa sau orice alta religie crestina actuala..ca nu crede in reaincarnare....ptr ca NU conteaza ptr mine,.,caci eu cred! Si cred ptr ca in religia crestina originala dinaintea acestui imparat Iustinian,....reincarnarea era mentionata in cartile sfinte. La 10 ani dupa acest edict al imparatului Iustinian...consiliul ecumenic de la constantinopol...a scos referirile despre reincarnare din biblie! Si ne miram ca Constantinopolul a cazut in mainile turcilor care sunt de alta religie? Eu cred ca e pedeapsa Domnului ca a cazut in mainile altor natii de alte religii...ptr ca e scris in Biblie...Cine va scoate un cuvant din carte..si Dumnezeu va scoate din cartea vietii.........IAr consiliile ecumenicie de la contantinopol au facut mari pacate Scotand din cartea sfanta cuvinte.....au ascultat de imparatul iustinian si au scos cuvinte despre reincarnare din biblie...in loc sa asculte de Dumnezeu care a lasat scris in Biblie....ca cine va scoate un cuvant din biblie i se va sCoate si lui din cartea vietii...
Citat:
În prealabil postat de FlorinS Vezi mesajul
Care este parerea dvs despre reincarnare? Se spune ca daca nu ne-am indeplinit scopul ne intoarceam pentru a-l indeplini, si ca persoanele care ni-se par foarte cunoscute desi nu le-am mai vazut niciodata, ne-am intalnit cu ele in viata anterioara, si ca cu cine ne-am casatorit in viata asta ,ne-am casatorit si in viata anterioara. eu unul nu prea as crede dar astept si parerile dvs
Reply With Quote