View Single Post
  #23  
Vechi 06.04.2012, 19:05:25
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Laura19 Vezi mesajul
Problema tiganilor este si putin exagerata de presa si dramatizata. Nu neg ca reprezinta o problema, dar prea bagata in fata si prea mare tam-tam.
Franta are probleme cu musulmanii, sunt pe primul loc cand vine vb de viol si crime. Si Germania a avut pb cu turcii,arabii. Si astia fac probleme mari,poate chiar mai mari decat tiganii.
Sa nu mai vorbim de negrii cu gastile lor.
Fiecare tara are propriile ei probleme, propria ei clasa de oameni problematici, nu doar Romania. Si in Ungaria sunt o droaie de tigani care numai prostii fac.
Europa ne uraste ptr.ca suntem ortodocsi in primul si primul rand. Suntem o tinta vie. EU ne-ar dori catolici,protestanti numai ortodocsi nu. La fel si Grecia.
Nu cred ca Europei ai pasa ce religie suntem noi, oricum societatea lor e puternic secularizata !!!
Avalansa de tigani,de la noi ai afecteaza in mod direct !!! Si pentru asta, suntem bagati in aceeasi oala,chiar si ca simpli si civilizati turisti romani !!!
Dragostea Europei pentru elemente rasiale exotice, imi pare bine ca si-o plateste cu varf si indesat !!!

Last edited by guardian knight; 06.04.2012 at 19:09:36.
Reply With Quote