View Single Post
  #95  
Vechi 05.06.2012, 21:46:13
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanna Vezi mesajul
Unii cred ca dispozitivele medicale implantabile pot fi folosite pentru a face rau pacientilor, eventual a-i ucide in scopul prelevarii de organe sau alte scopuri (control, monitorizare), fiecare cu scenariul lui. Eu cred ca daca doresti sa faci rau, il faci, indiferent prin care mijloc, nu un dispozitiv sta in calea imfaptuirii raului. O lege care sa reglementeze normele ce trebuie sa le indeplineasca produsul medical pentru a fi introdus pe piata trebuie sa existe, iar din ce am citit in mare n-am ce repros sa aduc legii. Nu sunt impotriva dispozitivelor medicale implantabile la modul general, caci stiu beneficiul pe care unele il aduc oamenilor ce au anumite insuficiente cardiace si nu numai.

Eventual, cei care au reprosuri, pot veni cu unele amendamente, ce si-ar dori ei sa se specifice mai clar in lege, ce modificari doresc, daca tot s-a deschis acest topic.
Asta cu opozitia la legea privind dispozitivele medicale implantabila a fost o scorneala a gruparii AntiCIP, in plina criza existentiala de creduli pentru manevre, aia care ii aveau deja fiind considerati destul de prosti sa inghita orice fantezie fara sa citeasca legea.

Chit ca asa cum ai observat si tu in lege nu e nimic .."ilegal", cei care au deja un fond psihic prin care vad dracu si in cana cu aghizma daca li se spune ca asa trebuie sa vada de catre avocatul lui Bivolaru aka Rapcea, au iesit cu stegulete pancarde si lozince sa faca ortodoxia una cu ridicolul chipurile in baza opozitiei fata de "666" ascuns printre paginile susnumitei legi.

Acum chit ca unora le-a venit mintea la cap si s-au potolit, la altii fiind (inca) la mare distanta de casa, nu a ajuns inca.
Asteptam cu rabdare.
Reply With Quote