View Single Post
  #133  
Vechi 10.06.2017, 04:40:01
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Demetrius Vezi mesajul
VRAND-NEVRAND???

O sa ma rog si pentru Valentin(chiar daca degeaba), dar pentru tine ma jur ca o sa ma rog deoarece tu ai mai mare nevoie acum, fiindca din cuvintele tale pe forumul ortodox(!!!!!!) el se rasuceste in mormant.

Tu inainte de parastas(ca sa nu-l faci degeaba) ar trebui neaparat sa faci o spovada pentru toate cate ti-am boldat in mesaj si ( inainte de a citi mesajul meu) schimba intre ei papucii pe care tu i-ai luat invers.

Dumnezeu sa-l odihneasca!

P.S. Vei face cum vrei, insa daca vei reformula postul tau sau il vei sterge(intru pomenirea lui Valentin), voi sterge si eu acest mesaj.

Cred ca este vorba mai degraba despre exprimare .
Vrand-nevrand ...adica nu as fi vrut sa fiu pusa in postura asta ca deja sa-i fac parastas insa viata asta imi da ,as fi vrut sa mai traiasca ,nu avea decat 66 de ani -varsta cand oamenii ies la pensie si-si mai vad cativa ani de batraneti, se mai plimba etc.
A nu se intelege ca m-ar forta cineva...este decizia mea.

Multumesc pt mesaj ,multi au citit(mai mult de 20 persoane )dar numai tu ai raspuns.
Scuze pt exprimare.

In rest,astea sunt sentimentele cuiva care a suferit ani de zile si am dreptul meu sa fiu suparata. Ideea este ca sunt neimpacata cu tot ce s-a intamplat si imi pare drept ironie din partea vietii ca primul lucru pe care il fac pt el ,sa fie parastas...putea fi altceva, o scrisoare,un telefon, o vizita...
Nu sunt chiar sigura ca lumea intelege cam ce doresc sa exprim, ca drept urmare.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.

Last edited by Yasmina; 10.06.2017 at 04:50:39.
Reply With Quote