View Single Post
  #2  
Vechi 25.08.2009, 21:54:33
malmo malmo is offline
Member
 
Data înregistrării: 05.11.2006
Mesaje: 31
Arrow Viitorul omenirii si Pamintului 2009 – 2021 (II)

„După ce am avut confirmarea că ceea ce văzusem referitor la luna octombrie a fost adevărat, am început să mă concentrez mai mult pe viziuni asupra viitorului. Așa am început să mă leg de crâmpeie de imagini, să încerc să le comasez. Trebuie să îți menționez că dintotdeauna am văzut apă, multă apă năvălind, ștergând de pe suprafața pământului așezări omenești, orașe, clădiri, omorând oameni. Inițial nu am dat importanță însă acum știu că aceste lucruri se vor petrece. Dar să o luăm în ordine. Văd o altă cădere a bursei care va avea loc tot în toamnă.
A: Dar abia s-a redresat! Ba chiar s-a spus că economia începe să își revină!
R: Nu este adevărat. Bursa va cădea. Acum este doar o slabă redresare. Va începe o cădere lentă în vară și apoi va fi dezastru în toamnă. Mai precis în vara viitoare nimeni nu va mai avea nimic. Căderea va începe mai întâi în America și apoi va cuprinde întreaga lume. Văd oameni sinucigându-se, familii disperate, bănci prăbușindu-se. Văd că la sfârșitul anului viitor dolarul nu va mai avea valoare și că se va căuta înlocuirea lui cu o altă monedă.
A: Bine și americanii ce vor face?
R: Va fi haos. Vor fi crime, jafuri și pustiiri. Se va instaura legea marțială, dar înainte de toate va începe un război spre a se încerca mascarea acestui lucru.
A: Americanii sunt tot timpul în război cu cineva, așa că acest lucru va trece neobservat.
R: Nu. Va fi un război care va afecta toate statele lumii. Va începe cu SUA, Israel, Iran, însă se va implica și China și ulterior celelalte țări. Va fi cel de-al treilea război mondial.
A: Și când va începe?
R: Întotdeauna când întreb îmi vin în cap două date: noiembrie 2009 și februarie 2010. Deci nu pot spune cu exactitate când va începe. Știu că se va termina în decembrie 2010. Nu cred că se va folosi bomba atomică. Nu am astfel de imagini, deși am căutat să aflu. Văd doar foc, oameni morți, foamete, deznădejde și haos. Văd cum o parte din Israel arde. Sper din suflet ca această viziune să nu fie adevărată, căci iubesc această țară. La Ierusalim am trăit cele mai înălțătoare momente din viața mea. Acolo am înțeles cu adevărat că am o misiune, chiar dacă nu mi-am asumat-o decât mult mai târziu și pe jumătate.
A: Haide totuși să o luăm în ordine cronologică. Deja am pierdut firul expunerii. Să începem cu luna iunie 2009.
R: Vara va aduce o climă haotică pe întreg globul. Va fi secetă în mai toate regiunile, întretăiată de furtuni cu aspect tropical. În România văd o vară de foc, care va avea și furtuni cu aspect de vijelie. Știu că sună ca un buletin meteo, însă imaginile care îmi vin în minte sunt ale unui București cu oameni leșinați de căldură, cu tocuri intrând în asfalt, pentru ca apoi să se suprapună imaginea unor vijelii, cu copaci căzuți peste mașini, grindină, vânt puternic și acoperișuri smulse. Sela îmi spune că la nivel global apa se va raționaliza datorită secetei, Franța, Spania, sudul Italiei și America de Nord vor fi extrem de afectate. Rusia va fi lovită de fenomene extreme cu aspect de tornadă, care, culmea, se vor manifesta preponderent în orașe. Spre toamnă un nou pământ va apărea de sub apă. Nu știu dacă va fi datorat unei erupții vulcanice subacvatice sau unui cutremur, cert este că oceanul va scoate la lumină un nou teritoriu.
A: Cărui fapt crezi că se datorează aceste modificări de climă?
R: Și eu am fost curioasă să aflu acest lucru și am întrebat. Mi s-a explicat că, odată cu apropierea Terrei de centrul galaxiei, crește presiunea exercitată asupra întregului sistem solar. Acest lucru face ca masa pământului și a celorlalte planete să devină mai densă, tensiunile încep să se acumuleze, iar acest lucru va duce la întețirea cutremurelor, creșterea activității vulcanice și intemperii. Am aflat de la niște prieteni astronomi că Luna și-a micșorat conturul cu câteva sute de kilometri pătrați. Asta nu înseamnă că s-a fragmentat, ci că masa ei s-a compactat. De asemenea Sela mi-a spus că soarele este în suferință și că va exista o puternică furtună solară în 2012, la începutul anului, care va afecta tot ceea ce se cheamă aparat, datorită unor impulsuri electromagnetice care vor bombarda Pământul.
A: Am înțeles, dar de ce se întâmplă toate acestea, de ce acum?..........................
Reply With Quote