View Single Post
  #4  
Vechi 07.09.2011, 12:02:59
Deviant Deviant is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 29.10.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 14
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Deviant
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mihaisepo Vezi mesajul
Acupunctura, Hipnoza, Reiki, Radiestezia reprezinta vrajitorie sau nu?

Cu Reiki de exemplu se poate ataca sau vindeca. Cand se ataca o persoana cu Reiki nu mai este atat de bine si este un pacat.

Dar unii zic ca si cu un cutit, poti sa tai o felie de paine si sa o intinzi seamanului in iubire si milostenie, sau poti sa ataci cu el pe cineva(ceea ce e pacat). Si cutitul este doar o putere pe care o poti folosi la bine sau la rau, deci nu este vrajitorie sa folosesti cutitul ci doar o putere cum ar veni.

Si unii zic prin analogie ca la fel si Reiki nu este vrajitorie ci este doar o putere pe care o poti folosi la bine(ca sa vindeci) sau la rau(ca sa ataci semenii) si atata tot.
Unii zic ca daca vrei poti sa folosesti Reiki numai la bine. Este adevarat sau nu? ce spuneti?

Si ce parere aveti despre acupunctura, hipnoza?
De asemenea se zice ca s-a demonstrat stiintific in ziua de astazi ca exista intr-adevar la om 7 chakre principale. Despre asa ceva ce parere aveti?
De asemenea se zice ca s-a masurat permisivitatea pielii cu un aparat special si s-a demonstrat ca punctele de acupunctura si meridianele de acupunctura exista cu adevarat. Ce spuneti despre asta?
Despre Reiki... da se poate vindeca sau ameliora, depinde de parametrii ( Voia Domnului) care se masoara prin Radiestezie. Dar normal nu este instant si cere schimbarea stilului de viata. De exemplu, Maestra mea, inainte de un tratament, sau initiere trimite omul la Spovedanie si Impartasanie

Despre hipnoza nu stiu ce sa zic... nu prea sunt incantat de idee, dar asta e.
Acupunctura urmeaza sa incerc, am gasit un cabinet in oras la mine si am zis ca as putea incerca.
Cele 7 chakre... se lucreaza foarte mult in Reiki cu ele dar eu ce am auzit ca s-a demonstrat stiintific este Aura, nu chakrele :-??
Reply With Quote