View Single Post
  #4  
Vechi 12.10.2018, 19:51:29
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.952
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Ali Baba Vezi mesajul
pe planeta voastra este numai seceta si jale...
papa se ocupa de probleme adevarate, crestine, iata ce spunea zilele trecute...
Și ce apărarea familiei nu e o problemă adevărată ?
Dar când taci cu privire la o problemă morală ești politician, papa s-a comportat ca un politician în speța referendumului.

Citat:
În prealabil postat de Ali Baba Vezi mesajul
„Întreruperea sarcinii este ca eliminarea cuiva.
Avortul e tot una dintre problemele familiilor sau mai bine zis a lipsei lor și a concubinajelor.

Citat:
În prealabil postat de Ali Baba Vezi mesajul
in alta ordine de idei, de unde atat tupeu pe voi? mai bine puneti-o repede de-un #nuautocefaliaucrainiana, maine poimaine va vad ca plecati din biserica noastra si treceti la rusi, "patriotilor"!
Tot tu faci gât aici după ce ai fost unul dintre boicotarzi ?
De unde atâta tupeu pe tine și nesimțire mai ales că mai ai și copii ?

Cu autocefalia nu am comentat nimic eu din ce-mi amintesc, dar dacă vrei o să comentez și acolo, după ce ai pus B.O.R. și Patriarhul la colț pentru prezența la referendum acum ai neobrăzarea să o arzi patriotic și să acuzi pe alții că pleacă la ruși ?

Iarăși marota cu rușii ai o fantezie și tu ca și boicotarzii de pe ziarele online care aveau orgasm repetând Putin, Moscova la fiecare frază ?

Apropo tu știi că Patriarhul Daniel recunoaște jurisdicția canonică a Rusiei în Ucraina ?
Doar tu ca un răzvrătit crezi că e rost de fum și prin Ucraina fără să vezi cum judecă Sfinții Serafim de Sarov, Sofronie Saharov, Siluan Athonitul.

Când o să zică Sfinții de la Lavra Pecerska Ucraina că Patriarhia Rusă e la Kiev nu la Moscova, atunci o să te cred, până atunci jurisdicția asta canonică nou înființată cu largul concurs al vânduților din Fanar e doar o țeapă ca să fragmenteze și mai mult ortodoxia din acea țară.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 12.10.2018 at 19:55:43.
Reply With Quote