View Single Post
  #70  
Vechi 19.02.2011, 15:06:21
gabriel 30 gabriel 30 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 201
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gabriel 30 Vezi mesajul
Cum este orasul,asa este si Catedrala lui.....

Cine vrea sa vada o ADEVARATA catedrala Ortodoxa,inchinata NUMAI lui Dumnezeu,Maicii sale,Sfintilor si Ingerilor(celor curati,nu "celorlanti...." )...sa vina la Timisoara...si o sa vada o Catedrala stropita pe treptele ei cu sangele martirilor din 1989,sfintita inca o data de jertfa sfanta omeneasca in numele lui Hristos si a libertatii........nu o sa gaseasca nici serpi nici mai-stiu-eu ce chestii care in mod normal nu ar avea ce sa caute acolo..........
P.S. Eu cand urc treptele Catedralei mele....am SIGURANTA ca merg pe ceva SFANT...pentru ca acolo....nu literar ci fizic vorbind...a curs sange de martiri....martiri intr-u Hristos care in timp ce erau mitraliati... cantau Tatal Nostru.......asemanator cu jertfele primilor crestini din Roma sau al sfintilor executati prin puscariile comuniste........si asta ma face cu adevarat MANDRU (si nu o mandrie lumeasca,ci una sfanta....) de orasul si Catedrala mea.

Intrebarea este: mai am eu nevoie de serpi inaripati pe candelabre...(cum sunt la Bucuresti)....cand eu am SFINTI chiar pe treptele ei.......?
Reply With Quote