View Single Post
  #57  
Vechi 24.05.2011, 10:36:25
Radianta Radianta is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.05.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 34
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dobrin7m Vezi mesajul
Te inseli. Am trecut si prin iad in asta viata, am vazut si moartea cu ochii, iti spun cu siguranta, am fost aproape de moarte cum tu nu ai fost. Stiu cum e sa mori. La mine a mai fost doar cateva secunde sa nu mai fiu. Deci spre deosebire de tine stiu mai multe despre moarte decat stii tu. De pilda stiu ca e absolut necesar sa ai timpul vietii sa poti sa te pocaiesti. Pentru ca in acele secunde care mi-au mai ramas atunci mi-am dat seama ca nu am facut ce trebuia cat am trait.
Disperarea vine din deznadejde. Eu nu sunt deznadajduita pentru ca nu am frica de nimic decat de Bunul Dumnezeu. Toata nadejdea mea este in Domnul. El este cel care m-a sprijinit, m-a mangaiat, m-a ajutat si cu El merg oriunde fara frica.
Daca maine mor, singurul regret este ca nu am apucat sa fac tot ce trebuie ca sa ma mantui. ca m-am trezit prea tarziu. Ai grija sa nu te trezesti si tu prea tarziu.

Nu uita , ca tocmai crestinii nu au frica de moarte. Pentru ca stiu ca moartea este trecerea spre o alta viata.
Dar tu stii cam putine despre crestinism. As spune ca ai lacune mari de tot.
Faptul ca iti este frica de Dumnezeu dovedeste ca iti traiesti viata in genunchi si toate actiunile tale sunt izvorate din frica si nu din iubire sau convingere. Si de unde le stii tu pe toate? De unde stii ca eu nu am trecut prin experiente similare. Ce studii ai ca sa sustii ca stii mai multe despre moarte decat restul de pe acest forum? Daca tot faci afirmatii de genul asta sustine-le (ce studii ai, de unde esti, cati ani, daca ai familie, ce ocupatie curenta ai?)
Reply With Quote