View Single Post
  #14  
Vechi 02.05.2023, 14:26:32
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.287
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Am inteles. Nu e nici o problema, Moroco. Nu stiu de ce existau discutii pe tema celor 7 trambite apocaliptice, ca alea stiu ca sunt descrise in Biblie, numai ca la noi la ortodoxi, nu se predica in detaliu despre acestea. Se vorbeste de a doua venire a lui Iisus, dar nu detalii despre trambite. Astea sunt lecturi suplimentare, stiu ca exista.
Din pricina ca unii cred si altii nu cred si de aici apar discutii.
Pai la noi in ortodoxie, in Romania s-a trambitzat si se continua trambitzarea Apocaliptica. Nu stiu de ce nu se predica in biserica despre ele si din Cuvant. Pentru pregatirea zilei judecatii si venirea in slava a Domnului Hristos-Cuvantul, de aia au fost alese Cele 7 Trambite Apocaliptice si uncenicii de azi continua curatirea, instruirea, pregatirea. Sunt lecturi suplimentare insa foarte necesare si utile din moment ce Apocalipsa si lupta cu antihrist se afla in derulare. E foarte ciudat ca ortodoxia se comporta ca strutzul, vrand sa faca pe plac duhului lumii - satana, hotia vicleana si pedofania, ascunzandu-si in nisip, sub obroc pe insasi Capul ei, pe Hristos-Cuvantul si pe Cele 7 Trambite ale Sale, incercand sa-l aseze pe necuratul peste, pe nisip ca sa nu se vada, sa nu se stie, crezand ca fac bine tainuind Lumina din Cetatea de pe Munte care nu poate fi negata sau ascunsa de nimeni.

Deci ar trebui sa devenim empatici si sa fim de partea durerii lui Dumnezeu in iubire si sa nu ne facem ca ploua.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote