View Single Post
  #7  
Vechi 05.01.2010, 18:22:07
sophia sophia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.593
Implicit

@Miha-Anca - pai ma refer si la mine categoric, mai ales la mine. Incerc sa pricep care este cauza derutei mele.
Inainte nu citeam, nu stiam si gata. Acum am intrat in carusel: citesc, ma informez, ma afund in ceata, intreb, iar caut si citesc si tot asa. Ceva nu este in regula.
Da, sunt persoane aici in forum care ma lamuresc f.bine. De ex. GeorgeS., uneori si Geo. Vezi, e nevoie totusi de preot sa-l intrebi si sa-ti raspunda. Chiar si aici in forum.

Ma refer si la altii si chiar am intrebat mai la inceput in postarea initiala daca exista oameni care le stiu pe toate si nu au nelamuriri. Vad cel putin aici in forum ca sunt multi care bajbaie si de aceea m-am gandit ca poate ii intereseaza si pe ei sa afle cauze, sa se corecteze, sa stim cu totii ce avem de facut ca sa ne lamurim.

Credinta este f.grea si voluminoasa ca materie si cum are si multe, multe necunoscute, cel putin pentru omul de rand, care nu are acces la multe, este si o recunoastere a neputintei umane, dar... si a unei necesitati de a se veni in ajutorul si intampinarea omului obisnuit, de a deschide niste usi.
Reply With Quote