View Single Post
  #4  
Vechi 30.11.2010, 11:38:36
Scotsman
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Pentru Dl.Mihailescu Marin-Daniel

Buna ziua.In primul rand felicitari pentru mica minune cu care Cel de Sus va va binecuvanta in luna august.Eu am trecut prin ce treceti dvs dupa ce m-am lasat de sport de performanta.Sunt convins ca ati primit deja sfaturi teologice mai mult decat bune si prin urmare eu va voi spune,in completare,ce am facut la nivel uman.

In primul rand,oricat de dificil ar parea,tine de vointa.Trebuie sa gasiti acesta putere in dvs,ganditi-va la copilul care va avea nevoie de dvs sanatos si nu de un client al spitalelor.Trebuie sa-l aparati in acesta lume si cum sa faceti asta daca nu veti fi sanatos?

In al doilea rand pe mine m-a ajutat enorm disciplina programului.O alergare scurta dimineata inainte de plecare si seara inainte de culcare,sport cat mai des.Mese la ore fixe,bazate pe legume,fructe,salate(sunt extrem de multe combinatii usor de facut),peste,pui,paine de tarite.Sucuri naturale(facute de dvs>mere,banane,pere,kiwi,in combinatie).De ex dimineata trezit mai devreme,alergare,dus,o salata de morcovi cu telina+1 lingurita de miere poliflora pe un biscuite de secara si la munca.

Seara nu mancam mai tarziu de ora 7 si in general cat mai multe legume cu accent pe broccoli,conopida.Este mai greu la inceput pina invingeti prima reduta a lipsei de vointa.Primul pas bun eu cred ca l-ati facut:ati constientizat problema.Din moment ce ea exista este clar ca trebuie sa o rezolvati.Daca aveti probleme acute cu greutatea ar trebui sa va faceti analize si sa consultati un doctor nutritionist.

Nu abandonati chiar daca nu veti reusi imediat.Este o lupta lunga dar se poate castiga.Rugaciune,curaj,vointa si fie ca Cel de Sus sa va ajute.
Reply With Quote