Subiect: Pacatul mandriei
View Single Post
  #6  
Vechi 18.03.2007, 19:58:01
veilur veilur is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.01.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.420
Implicit

Citat:
În prealabil postat de sofiaiuga
PT CA AI RASPUNS ASA DE FRUMOS AM SA-TI SPUN DOAR CA TI-AS PUTEA FI MAMA.Eu am vrut sa-i determin pe cei ce scriu in acest forum sa mediteze mai mult la acest pacat pt ca am vazut pe alte teme PRECUM PREOTUL .CALUGARUL ,BISERICA CUM judecarea aproapelui este la moda ,ORI ASTA ASCUNDE un grad considerabil de MINDRIE.Mi-a placut f. mult interviul in care SAVATIE BASTOVOI spune ca trebuie sa-i iertam pe ierarhii care gresesc de dragul ortodoxiei ca sa nu ajungem si noi ca sectele care s-au tot farimitat tocmai din cauza JUDECARII APROAPELUI Interviul este tocmai pe acest site la rubrica interviuri.DUMNEZEU SA NE AJUTE LA TOTI.
Pai daca imi poti fi mama, atunci sa inteleg ca am avut ocazia sa discut cu o femeie. Nu ma asteptam si chiar ma bucur ca am reusit sa atrag atentia ta. Da, eu mi-am dat seama de gravitatea acestei mandrii, dar imi pare rau ca momentan ma vad neputincios in fata ei, este ceva de care ma voi lepada foarte greu la fel ca si de vicii sau de multe alte obiceiuri rele. Dar sa speram ca in ani de zile poate vom reusi macar sa ne stabilizam intr-un echilibru, ca in treapta sporita nu cred ca vom ajunge asa repede.
Reply With Quote