View Single Post
  #3  
Vechi 16.06.2011, 20:41:05
elcipo elcipo is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.03.2011
Mesaje: 8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
Am sa fac un lucru nu foarte inteligent dar pana la urma de dragul discutiei, am sa imi exprim parerea inainte sa ma uit la filme. In primul rand, nu cred ca respectivii sunt oameni de stiinta. In eventualitatea extrem de improbabila ca acestia chiar sunt oameni de stiinta, probabil nu sunt intr-un domeniu strans legat de biologie. Dupa care, argumentele prezentate fac pariu ca nu au legatura cu stiinta, ci sunt rastalmaciri care ar trebui sa fie respingatoare pentru orice zeu atotstiitor si presupus extrem de inteligent. Afirmatiile de mai sus se vor dovedi false sau adevarate in cel mult 5 minute de film, fara sa fie nevoie de mai mult. Aceste afirmatii le-am facut pe baza experientelor anterioare cu filme cu oameni de stiinta care spun ca evolutia e falsa, iar in cazul in care cineva nu crede ca nu m-am uitat la filme, imi mentin afirmatiile si pentru postarile ulterioare care vor contine filme de acest gen. Acum nu o sa discut primele 5 minute din film, dar promit sa revin cu detalii.
Am fost si eu la fe de sceptic cand am vazut titlurile.Dar chiar am cautat umpic despre acesti oameni de stiinta si chiar sunt personalitati cunoscute, cativa chiar au carti publicate(se vorbeste despre Rare Earth, care am citit-o).Mi s-a parut clar ca astea nu sunt: '' rastalmaciri care ar trebui sa fie respingatoare pentru orice zeu atotstiitor'' doarece nu este stresata ideea de Dumnezeu, ddaca nu gresesc cuvantul Dumnezeu nici nu e este mentionat, doar vag in ultima parte, si dupa parerea mea argumentele prezentate sunt destul de suportate stiintific.