View Single Post
  #4  
Vechi 11.11.2016, 10:20:32
ioan67 ioan67 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2016
Mesaje: 1.458
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
In urma cu cateva zile, Petru Paul Kucinski, conducatorul Peru-ului a consacrat tara sa Preasfintei Inimi a lui Cristos si Inimii Neprihanite a Mariei.

"Eu, Pedro Pablo Kuczynski, Presedinte al Republicii Peru, cu autoritatea care imi este conferita fac act de consacrare a mea, a familiei mele aici de fata, a sotiei mele si a Republicii Peru la iubirea si protectia Atotputernicului Dumnezeu, prin mijlocirea Sfintei Inimi a lui Isus si Inimii Neprihanite a Mariei.

In mainile Voastre iubitoare asez guvernul meu, impreuna cu toti muncitorii si toti cetatenii care sunt sub responsabilitatea mea. Dumnezeule Atotputernic, iti ofer gandurile mele si deciziile mele ca presedinte, pentru a le folosi spre binele tarii noastre si pentru a fi mereu constient de cele Zece Porunci in actul guvernarii. Cer lui Dumnezeu, prin mijlocirea Sfintei Inimi a lui Isus si a Inimii Neprihanite a Mariei, sa auda si sa primeasca actul meu de consacrare si sa acopere tara aceasta de o protectie speciala.

Inaltand aceasta rugaciune, cer iertare lui Dumnezeu pentru toate pacatele comise in trecut, pentru tot ce s-a comis in trecutul Republicii si pentru toate hotararile luate contra poruncilor Lui si cer ajutorul Sau pentru a schimba tot ce ne desparte de El. Eu, Pedro Pablo Kuczynski, ca presedinte al Republicii Peru, fac acest legamant solemn in fata lui Dumnezeu si in fata cetatenilor tarii noastre astazi, 21 octombrie 2016"

Doamne, in mainile Tale stau popoarele si conducatorii lor! Ajuta, Doamne, acea indepartata tara si pe cei care o conduc, facand ca gandul lor bun sa dureze si sa nu uite legamantul facut!
Dumnezeu sa-i ajute!
Si sa fie spre pilda oamenilor de pretutindeni.
Reply With Quote