View Single Post
  #32  
Vechi 12.04.2014, 22:05:19
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de C0NSTANTIN Vezi mesajul
Sper sa va fie de folos marturia mea.
Eram la pragul 8 cand am fumat prima data iarba. N-am trecut pragul, eram singur in mijlocul capitalei asteptand un tramvai si repetam "Tatal Nostru" murmurat de teama sa nu ma arunc in fata tramvaiului ca Nicolae Labis. Ramasesem singur dupa ce m-am separat de grup pt ca "i-am vazut". Insa la putin timp dupa acea seara, am infiltrat ulterior o subcultura care ajungeau la 9 si chiar 10... sperand sa salvez o fata dependenta de droguri, care era defapt trimisa sa ma initieze. New Age.... (cautati pe fb pagina "martorii lui unicorn" pt mai multe detalii si pt contra-ofensa).

1.Ispitire - Gazda e ispitita dar fuge de "sugestia demonica"
- "Lasa ca mai bine ma gandesc la altceva" -

2.Pacat Interiorizat - Gazda cade in mreaja sugestiilor demonice.
- "Ah! imi doresc atat de mult dar nu sunt lasat/a si nu pot acum" -

2.Pacat Manifestat - Gazda cedeaza pentru prima data "sugestiei demonice" constientizand riscurile
- "Sa speram ca nimeni n-o sa afle ca m-am schimbat sau de ce am facut" -

3.Lupta cu Viciul - Gazda cedeaza des "sugestiei demonice" dar se straduieste sa se abtina constientizand riscurile
- "Ceva in mine imi spune ca nu e prea corect ce fac. Poate nu e pentru mine asta. As avea nevoie de ajutor dar toti dau numai ordine si nimeni nu imi da o vorba de incurajare."

4.Complacere - Gazda isi justifica "sugestia demonica" si o accepta, minimizand riscurile
- "Pei dar toata lumea face asa! Eu sunt mai prost/proasta?! Gata! M-am saturat sa sufar! Fac si eu ca toata Lumea acum!"

5.Insusire - Gazda participa activ, constient sau nu, la predarea autoritatii trupului "sugestiei demonice", schimbandu-si aparenta, vocea, imbracamintea etc.
- "Asa sunt eu! cui nu-i convine, poa' sa plece. Fac ce vreau! E viata mea! Lasati-ma in pace!!!"

6.Dezorientari - Gazda constientizeaza lipsa unor momente in continuitatea constiintei sale (lipsuri in memorie).
- "Chiar am facut asa in seara aceea?! Nu-mi mai amintesc, eram asa bulversat/a"

7.Lamentatia - Gazda este prinsa in subconstient suferind datorita lipsei de Lumina, nemaiavand incredere in nimeni si nerecunoscand Lumina, in timp ce o alta "personalitate" se manifesteaza in trupul gazdei concomitent cu sufletul in suferinta.
- "Ce va pasa voua! Ipocritilor! Si ce castig daca fac ca voi?! Nimic! Ajung ca voi!!! Mai bine mor!"

8.Co-Posesiune - Gazda isi constientizeaza si (de cele mai multe ori) isi accepta demonul interior.
- "Este din cauza lor pt care sufar. Lumea trebuie distrusa".

9.Posesiune - Gazda renunta la chipul si asemanarea Lui contopindu-se cu Demonul, auto-distrugandu-se.
- lumanari negre, pumnale ritualistice, pentagrame, incantatii demonice bla bla bla -

10.Agentul Satanei - pe unii posedati, care au sufletul mai slab, satana ii foloseste si ii reintegreaza din nou in societate, punand la cale un nou val de decadenta sau o "subcultura" noua, auto-distrugand lumea.

observatie - in functie de puterea sufletului nostru, putem capata praguri de constientizare ale acestor fenomene ce ni se intampla deopotriva in societate.


Sfatul meu este sa nu ne facem griji, pt ca atata timp cat suntem constienti, putem folosi Liberul Arbitru, si strigand numele lui Iisus Hristos, care este grecizatul nume dupa originalul evreiesc "Yahusuah" (Cel ce Este ceea ce Este Salveaza) care de la Tatal (Yahua - Cel ce Este ceea ce Este) asa cum s-a prezentat lui Moise.... putem sa oprim pana si "rapirea de extraterestrii" (si este dovedit stiintific ca "extraterestrii sunt" "sensibili" la numele lui Iisus).

Ce incerc sa spun este ca SUNTEM IN CONTROL pana il cedam satanei in mod CONSTIENT. Ca subliminal nu-l incalzeste pe satana cu nimic decat ca o sa ne fie noua cu mult mai greu sa il rezistam daca nu ne "desteptam" la timp si devenim RESPONSABILI.

Subconstientul ala e plin de "personalitati". Daca luati o foaie si o hartie, si incepeti sa scrieti 20 de propozitii cu "eu sunt" stiti exact cu cine impartiti trupul. "Personalitatile" sunt strans lipite de Suflet, dar sunt momente in care se pot "simti". De exemplu in acele momente cand sunt doua stari de spirit conflictuale "vreau dar nu pot"... sau "vreau si aia dar vreau si aia". Cand te cunosti, stii exact din cine "cine vrea aia" si "cine vrea aialalta" si la care renunti.

N-am gasit duhovnic care sa ma accepte... toti fug de mine... si mi-e prea lene sa ii mai caut...


Citeste Acatistul Buneivestiri de multe ori. Maica Domnului va orandui cele de folos pentru sufletul tau. Unii spun ca e bine sa-l citesti de 40 de ori in timp de trei zile. Roaga-te la un sfant la care ai evlavie si te va ajuta.
Reply With Quote