View Single Post
  #7  
Vechi 19.03.2008, 20:57:07
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Georgiana ce as putea sa-ti mai spun dupa cate am vorbit, dar am un sentiment de tristete, de amaraciune sa vad atata disperare in tine. Cauzele sunt cu mult mai profunde din cate am inteles de la tine. Stiu ca e usor a sta pe margine si a ne da cu parerea, dar extrem de important pentru tine este a nu te izola ci din potriva sa ai incredere in tine si in cel de langa tine. Ai avut parte de multa suferinta in anii copilariei si nu numai. Optimismul tau a facut sa depasesti momentele grele si chiar sa ai unele realizari si satisfactii. Multi poate te-au judecat gresit, dar ai muncit pentru a-ti intretine casa si cea mai ramas din familie. Firea ta optimista si puterea de a depasi momentele grele ale vietii au devenit dintr o data simple amintiri din cauza unei caderi nervoase, datorate mai mult ca sigur suprasolicitarii tale. Organismul are si el limitele lui, iar atunci cand nu respectam turatia , el cedeaza, ca o protectie pentru a evita colapsul. Problema este rezolvabila, dar iti trebuie multa vointa si putere pentru a depasi acest moment critic. Te rog mult nu dispera ci din potriva ai multa incredere in tine si mai ales in marele avantaj al varstei tale, varsta unde daca vrei poti muta muntii din loc. Gandeste-te la casa ta, la surioara ta, la viitorul tau si cel mai important, nu-L uita pe DUMNEZEU. Fruntea sus Georgiana ! Trezeste-te ca dintr un vis urat si paseste mai departe cu incredere, cu multa incredere.
Reply With Quote